URDPI REKTORI FERUZA MADRAXIMOVA LANDJOU DAVLAT UNIVERSITETI VA LANDJOU TRANSPORT VA TEXNIKA UNIVERSITETI RAHBARLARI BILAN TEGISHLI YO'NALISHLAR KESIMIDA TALABALAR, PROFESSOR-O'QITUVCHILAR ALMASHINUVI HAMDA HAMKORLIKDA ILMIY TADQIQOT ISHLARI BO'YICHA MUZOKARALAR OLIB BORDI
Xabar berganimizdek, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Xorazm viloyati hokimligi delegatsiyasi bilan Xitoy Xalq Respublikasining Pekin, Landjou, Nanning, Fangchenggang shaharlarida xizmat safarida bo'lmoqdalar.
Tashrif davomida Guangxi hududining Fangchenggang va Nanning shaharlarida forum va muzokaralar o'tkazib, bugun Landjou shahriga keldilar. Bu yerda hududning tashkilotlari, tabkirlor va investorlari hamda OTMlar va korxona rahbarlari ishtirokida forum o'tkazildi.
Forumdan so'ng UrDPI rektori Feruza Madraximova Landjou davlat universiteti va Landjou transport va texnika universiteti rahbarlari bilan tegishli yo'nalishlar kesimida talabalar, professor-o'qituvchilar almashinuvi hamda hamkorlikda ilmiy tadqiqot ishlari bo'yicha muzokaralar olib bordi.
*Ertaga kun davomida Landjouda uchrashuvlar va universitetlarga tashriflar davom etadi. Xizmat safari bilan bog'liq axborotlar keyingi postlarda berib boriladi.

КАК МЫ СООБЩАЛИ, РЕКТОР УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ФЕРУЗА МАДРАХИМОВА НАХОДИТСЯ С ДЕЛОВОЙ ПОЕЗДКОЙ В ГОРОДАХ ПЕКИН, ЛАНЧЖОУ, НАНЬНИН И ФАНЧЭНГГАНГ КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ ВМЕСТЕ С ДЕЛЕГАЦИЕЙ АДМИНИСТРАЦИИ ХОРЕЗМСКОЙ ОБЛАСТИ
Как мы сообщали, ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова находится с деловой поездкой в ​​городах Пекин, Ланчжоу, Наньнин и Фанчэнгганг Китайской Народной Республики вместе с делегацией администрации Хорезмской области.
В ходе визита они провели форумы и переговоры в Фанчэнгганге и Наньнинге провинции Гуанхи, а сегодня прибыли в Ланчжоу. Здесь прошел форум с участием региональных организаций, предпринимателей и инвесторов, а также руководителей частных предприятий.
После форума Ректор УрГПИ Феруза Мадрахимова провела переговоры с руководителями Ланчжоуского государственного университета и Ланджоуского транспортно-технического университета по вопросам обмена студентами, профессорами и преподавателями, а также совместных научных проектов.
*Встречи и посещения университетов продолжатся в Ланчжоу завтра в течение всего дня. Информация о деловой поездке будет дана в следующих постах.