UrDPI Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagii majlisi bo‘lib o‘tdi. Majlisda institut rektori, Kengashi raisi Feruza Madraximova va kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "2022-2026 yillarda Xalq ta'limini rovojlantirish bo'yicha Milliy dasturni tasdiqlash to'g'risida"gi Farmonining institutdagi ijrosi yuzasidan axborot, xalqaro aloqalar bo'yicha amaliy ishlar va uni rivojlantirish bo'yicha strategik rejalar xususida axborotlar tinglandi.
Shuningdek, qator o'quv qo'llanma va darsliklar ruxsatnoma olish uchun Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi kengashiga tavsiya qilindi.

The next meeting of the UrSPI Council was held
Today, on December 5, the next meeting of the Council of Urganch State Pedagogical Institute was held. The rector of the institute, the chairman of the Council Feruza Madrakhimova and members of the council took part in the meeting.
On the agenda of the Council, there is information on the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On approval of the National Program for the Development of Public Education in 2022-2026" at the institute, practical work on international relations and its development. Information about strategic plans was heard.
Also, a number of training manuals and textbooks were recommended to the coordinating council of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation for approval.