UrDPI Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagii majlisi bo‘lib o‘tdi. Majlisda institut rektori, Kengashi raisi Feruza Madraximova va kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "2022-2026 yillarda Xalq ta'limini rovojlantirish bo'yicha Milliy dasturni tasdiqlash to'g'risida"gi Farmonining institutdagi ijrosi yuzasidan axborot, xalqaro aloqalar bo'yicha amaliy ishlar va uni rivojlantirish bo'yicha strategik rejalar xususida axborotlar tinglandi.
Shuningdek, qator o'quv qo'llanma va darsliklar ruxsatnoma olish uchun Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi kengashiga tavsiya qilindi.

Сегодня, 5 декабря, состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В заседании приняли участие ректор института, председатель совета Феруза Мадрахимова и члены совета.
В повестке дня Совета информация о ходе реализации в институте Указа Президента Республики Узбекистан «Об утверждении Национальной программы развития народного образования на 2022-2026 годы», практическая работа по международным отношения и их развитие. Была заслушана информация о стратегических планах.
Также ряд учебных пособий и учебников были рекомендованы на утверждение координационному совету Министерства высшего образования, науки и инноваций.