UrDPI o'qituvchisi Turkiyada o'tkazilgan xalqaro konferensiyaning "Impactful diplomat award" sovrini sohibasi bo'ldi!
Turkiyada "Giyohvandlikka qarshi kurashish, inson huquqlari va jamoatchilikni himoya qilish" mavzusida 25 davlatdan 50 nafardan ortiq delegat ishtirokida xalqaro konferensiya bo'lib o'tdi.
Konferensiyada Urganch davlat pedagogika instituti Xorijiy filologiya kafedrasi o’qituvchisi Muazzamxon Yaxshibayeva ham o'z ma'ruzalari, maqolalari bilan O‘zbekiston delegatsiyasi a'zosi sifatida ishtirok etdi.
Xalqaro ekspertlar tomonidan Muazzamxon Yaxshibayeva alohida e'tirof qilinib, sertifikat va maxsus sovrin bilan taqdirlandi!

UrSPI teacher became the winner of the "Influential Diplomat" award of the international conference held in Turkey!
An international conference with the participation of more than 50 delegates from 25 countries on the theme "Combating drug addiction, human rights and public defense" was held in Turkey.
Muazzamkhan Yakhshibayeva, a teacher of the Foreign Philology Department of Urgench State Pedagogical Institute, also participated in the conference as a member of the Uzbek delegation with her lectures and articles.
Muazzamkhan Yakhshibayeva received special recognition from international experts and was awarded with a certificate and a special prize!