UrDPIDA "QORBOBOLAR VA O'YINCHOQLAR" TANLOVI BO'LIB O'TDI
Bugun Urganch davlat pedagogika institutining Pedagogika fakulteti tomonidan Yangi yil bayrami munosabati bilan talabalar o'rtasida qorbobo va o'yinchoqlar yasash bo'yicha tanlov o'tkazildi.
Tanlovda har bir guruh jamoalari va talabalar o'zlari yasagan ko'rgazmalarni namoyish etdilar. Ko'rgazmaga institut rektori Feruza Madraximova tashrif buyurib, tanlov ishtirokchilariga bayram munosabati bilan o'zining iliq tilaklarini bildirdi.
Ko'rgazma davomida Yangi yilga bag'ishlanagan turli shakldagi qorbobo, qorqizlar, archa o'yinchoqlari va atributlar namoyish etildi. Tadbir so'ngida g'oliblar aniqlanib, esdalik sovg'alari topshirildi.

THE “TOYS AND TOYS” COMPETITION WAS HELD AT URSPI
Today, the Faculty of Pedagogy of the Urganch State Pedagogical Institute held a competition for making Santa Clauses and toys among students in connection with the New Year holiday.
At the competition, teams of each group and students presented their own exhibitions. The rector of the institute, Feruza Madrakhimova, visited the exhibition and expressed her warm wishes to the contestants on the occasion of the holiday.
During the exhibition, various forms of Santa, snowmen, Christmas tree toys and attributes dedicated to the New Year were displayed. At the end of the event, the winners were announced and souvenirs were handed over.