UrDPIDA "QORBOBOLAR VA O'YINCHOQLAR" TANLOVI BO'LIB O'TDI
Bugun Urganch davlat pedagogika institutining Pedagogika fakulteti tomonidan Yangi yil bayrami munosabati bilan talabalar o'rtasida qorbobo va o'yinchoqlar yasash bo'yicha tanlov o'tkazildi.
Tanlovda har bir guruh jamoalari va talabalar o'zlari yasagan ko'rgazmalarni namoyish etdilar. Ko'rgazmaga institut rektori Feruza Madraximova tashrif buyurib, tanlov ishtirokchilariga bayram munosabati bilan o'zining iliq tilaklarini bildirdi.
Ko'rgazma davomida Yangi yilga bag'ishlanagan turli shakldagi qorbobo, qorqizlar, archa o'yinchoqlari va atributlar namoyish etildi. Tadbir so'ngida g'oliblar aniqlanib, esdalik sovg'alari topshirildi.

В УрГПИ СОСТОЯЛСЯ КОНКУРС «ИГРУШКИ И ИГРУШКИ»
Сегодня на педагогическом факультете Ургенчского государственного педагогического института состоялся конкурс по изготовлению Дедов Морозов и игрушек среди студентов в связи с новогодним праздником.
На конкурсе команды каждой группы и студенты представили свои выставки. Ректор института Феруза Мадрахимова посетила выставку и выразила конкурсантам теплые пожелания по случаю праздника.
В ходе выставки были представлены различные формы Деда Мороза, снеговики, елочные игрушки и атрибуты, посвященные Новому году. В завершение мероприятия были объявлены победители и вручены сувениры.