REKTOR FILOLOGIYA VA TARIX FAKULTETI JAMOASI BILAN UCHRASHDI
Bugun, 5-yanvar kuni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Filologoya va tarix fakulteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari jamoasi bilan uchrashdi. Yig'ilish davomida fakultetda 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi va kelgusidagi vazifalar belgilab olindi.
Uchrashuvda o'quv jarayonlarining tashkil etilishi bo'yicha institut o'quv ishlari bo‘yicha prorektori Umar Sharipov ma'ruza qildi. Shuningdek, fakultet professor-oʻqituvchilarning ilmiy va o'quv faoliyati yuzasidan qilingan ishlari tahlil qilindi, ilmiy himoyalar va o'quv jarayonlarini sifatli tashkil etish kabi masalalarda tegishli topshiriqlar berildi.

The rector met with the staff of the Faculty of Philology and History
Today, January 5, the rector of the Urgench State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova met with the leadership and teaching staff of the Faculty of Philology and History. During the meeting, the results of the work done at the faculty in 2023 were summed up and tasks for the future were identified.
At the meeting, the Institute’s Vice-Rector for Academic Affairs, Umar Sharipov, made a report on the organization of the educational process. The work of professors and teachers of the faculty in connection with scientific and educational activities was also analyzed, and relevant tasks were given on issues such as scientific defense and quality organization of the educational process.