REKTOR FILOLOGIYA VA TARIX FAKULTETI JAMOASI BILAN UCHRASHDI
Bugun, 5-yanvar kuni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Filologoya va tarix fakulteti rahbariyati va professor-o‘qituvchilari jamoasi bilan uchrashdi. Yig'ilish davomida fakultetda 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi va kelgusidagi vazifalar belgilab olindi.
Uchrashuvda o'quv jarayonlarining tashkil etilishi bo'yicha institut o'quv ishlari bo‘yicha prorektori Umar Sharipov ma'ruza qildi. Shuningdek, fakultet professor-oʻqituvchilarning ilmiy va o'quv faoliyati yuzasidan qilingan ishlari tahlil qilindi, ilmiy himoyalar va o'quv jarayonlarini sifatli tashkil etish kabi masalalarda tegishli topshiriqlar berildi.

Ректор встретился с коллективом филолого-исторического факультета
Сегодня, 5 января, ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова встретилась с руководством и профессорско-преподавательским составом филолого-исторического факультета. В ходе заседания были подведены итоги работы, проделанной на факультете в 2023 году, и определены задачи на будущее.
На встрече с докладом об организации учебного процесса выступил проректор института по учебной работе Умар Шарипов. Также были проанализированы работы профессоров и преподавателей факультета в связи с научной и образовательной деятельностью, даны соответствующие задачи по таким вопросам, как научная защита и качественная организация учебного процесса.