Vazirlar Mahkamasining ishchi guruhi vakili, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Metrologik nazorat markazi bo'limi boshlig'i Isroiljon Abdupattoevich Urganch davlat pedagogika institutida kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati bo'yicha o'rganish ishlarini olib bordi.
O'rganish davomida mavjud holat tahlil qilinib, zarur tavsiyalar berildi.
Ma'lumot uchun, ishchi guruh joriy yilning 8-11-yanvar kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatiga tashrifi davomida iqtisodiyot tarmoqlari, ijtimoiy soha obyektlari va ko'p kvartirali turar joy fondining kuz-qish davrida barqaror ishlashga tayyorlash bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar hamda mavjud muammoli masalalarni hal etish yuzasidan ish olib bormoqda.

Isroiljon Abdupattoevich, representative of the working group of the Cabinet of Ministers, head of the Center for Metrological Control of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, conducted research on the state of preparation for the autumn-winter season at the Urgench State Pedagogical Institute.
During the study, the current situation was analyzed and the necessary recommendations were made.
For information, during the visit of the working group to the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region on January 8-11 of this year, preparations for stable operation of economic sectors, social sector objects and multi-apartment housing stock are being carried out in the autumn-winter period. works and is working on solving existing problematic issues.