Vazirlar Mahkamasining ishchi guruhi vakili, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Metrologik nazorat markazi bo'limi boshlig'i Isroiljon Abdupattoevich Urganch davlat pedagogika institutida kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati bo'yicha o'rganish ishlarini olib bordi.
O'rganish davomida mavjud holat tahlil qilinib, zarur tavsiyalar berildi.
Ma'lumot uchun, ishchi guruh joriy yilning 8-11-yanvar kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi va Xorazm viloyatiga tashrifi davomida iqtisodiyot tarmoqlari, ijtimoiy soha obyektlari va ko'p kvartirali turar joy fondining kuz-qish davrida barqaror ishlashga tayyorlash bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar hamda mavjud muammoli masalalarni hal etish yuzasidan ish olib bormoqda.

Исроилджон Абдупаттоевич, представитель рабочей группы Кабинета Министров, руководитель Центра метрологического контроля Министерства высшего образования, науки и инноваций, провел исследования о состоянии подготовки к осенне-зимнему сезону в Ургенчском государственном педагогическом институте.
В ходе исследования была проанализирована текущая ситуация и даны необходимые рекомендации.
Для информации, в ходе визита рабочей группы в Республику Каракалпакстан и Хорезмскую область 8-11 января текущего года в республике ведется подготовка к стабильной работе отраслей экономики, объектов социальной сферы и многоквартирного жилищного фонда. осенне-зимний период. работает и работает над решением существующих проблемных вопросов.