“Dars samaradorligini oshirishda innovatsion metodlarning qo'llanilishi” mavzusida master-klass o'tkazildi
Urganch davlat pedagogika instituti "Boshlang'ich ta'lim metodikasi" kafedrasi o'qituvchisi Dinora Madraximova tomonidan 231-232-233-guruh talabalari ishtirokida “Mening startap loyiham” inkubatsiya dasturiga binoan “Dars samaradorligini oshirishda innovatsion metodlarning qo'llanilishi” mavzusida master-klass o'tkazildi.
Master-klassning maqsadi talaba-yoshlarning qobiliyati, isteʼdodini rivojlantirish, bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda ularning amaliy-ijodiy qiziqishlarini qo'llab-quvvatlashga qaratilgan.
Master-klass turli xil innovatsion metodlar, didaktik o'yinlar asosida qiziqarli tarzda tashkil etildi. Xususan, “1 daqiqa” , “Muzyorar”, “3, 4, 5, 6, 7 metodi”, “Konvert”, “6x6x6 metodi”, “Ikki qismli kundalik”, “3x4 texnologiyasi”, “Mantiqiy chalkash zanjirlar”, “Rezyume texnologiyasi”, “Gugurt donalari”, “Idrok xaritasi”, “SWOT  tahli” kabi metodlaridan dars jarayonida o'z o'rnida va unumli foydalanish yo’llari o'rgatildi.

Проведен мастер-класс на тему «Использование инновационных методов для повышения эффективности урока».
Ургенчский государственный педагогический институт преподаватель кафедры «Методика начального образования» Динора Мадрахимова с участием студентов группы 231-232-233 в рамках инкубационной программы «Мой стартап-проект» по теме «Применение инновационных методов для повышения эффективности урока» «Занятие состоялось.
Цель мастер-класса – развитие способностей и талантов учащихся, содержательная организация их свободного времени, поддержка их практических и творческих интересов.
Мастер-класс был организован интересно, на основе различных инновационных методов и дидактических игр. В частности, «1 минута», «Музёрар», «Метод 3, 4, 5, 6, 7», «Конверт», «Метод 6х6х6», «Дневник из двух частей», «Технология 3х4», «Логические запутанные цепочки». В ходе урока были изучены методы «Технология резюме», «Матчевые мячи», «Карта восприятия», «SWOT-анализ» и другие методы.