“Dars samaradorligini oshirishda innovatsion metodlarning qo'llanilishi” mavzusida master-klass o'tkazildi
Urganch davlat pedagogika instituti "Boshlang'ich ta'lim metodikasi" kafedrasi o'qituvchisi Dinora Madraximova tomonidan 231-232-233-guruh talabalari ishtirokida “Mening startap loyiham” inkubatsiya dasturiga binoan “Dars samaradorligini oshirishda innovatsion metodlarning qo'llanilishi” mavzusida master-klass o'tkazildi.
Master-klassning maqsadi talaba-yoshlarning qobiliyati, isteʼdodini rivojlantirish, bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish hamda ularning amaliy-ijodiy qiziqishlarini qo'llab-quvvatlashga qaratilgan.
Master-klass turli xil innovatsion metodlar, didaktik o'yinlar asosida qiziqarli tarzda tashkil etildi. Xususan, “1 daqiqa” , “Muzyorar”, “3, 4, 5, 6, 7 metodi”, “Konvert”, “6x6x6 metodi”, “Ikki qismli kundalik”, “3x4 texnologiyasi”, “Mantiqiy chalkash zanjirlar”, “Rezyume texnologiyasi”, “Gugurt donalari”, “Idrok xaritasi”, “SWOT  tahli” kabi metodlaridan dars jarayonida o'z o'rnida va unumli foydalanish yo’llari o'rgatildi.

A master class was held on the topic "Use of innovative methods to increase the effectiveness of the lesson".
Urganch State Pedagogical Institute "Primary Education Methodology" department teacher Dinora Madrakhimova with the participation of students of the 231-232-233 group under the "My startup project" incubation program on the topic "Application of innovative methods to increase the effectiveness of the lesson" class was held.
The purpose of the master class is to develop the abilities and talents of students, organize their free time meaningfully, and support their practical and creative interests.
The master class was organized in an interesting way based on various innovative methods and didactic games. In particular, "1 minute", "Muzyorar", "3, 4, 5, 6, 7 method", "Envelope", "6x6x6 method", "Two-part diary", "3x4 technology", "Logical tangled chains", The methods of "Resume technology", "Match balls", "Perception map", "SWOT analysis" and other methods were taught in the course of the lesson.