Professional ta'lim muassasalarini metodik va ilmiy jihatdan qo'llab-quvvatlash to'g'risidagi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 44-sonli buyrug'iga ko'ra bugungi kunda respublikamizda bir qator tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Shu qatori Urganch davlat pedagogika instituti ham. Kuni kecha "Boshlang'ich ta'lim metodikasi" kafedrasi dotsenti Gavhar Eshchanova Yangibozor pedagogika kolleji o'qituvchilariga "Mahorat darsi" o'tdi.
Tashrif davomida kollej talabalari uchun institut o‘qituvchilari tomonidan bepul chet tillarini o‘qitish kurslarining bugungi kundagi faoliyati, yangi pedagogik texnologiyalardan foydalangan holda pedagog kadrlar uchun o‘quv seminarlar va mahorat darslari tashkil qilishni ko‘paytirish kabi bir qator masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bayon qilindi, savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.

According to the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 44 on methodical and scientific support of professional educational institutions, a number of systematic works are being carried out in our republic today.
In addition, Urganch State Pedagogical Institute. Yesterday, Gavhar Eshchanova, associate professor of the "Primary Education Methodology" department, gave a "Skills lesson" to the teachers of Yangibozor Pedagogical College.
During the visit, teachers of the institute gave feedback on a number of issues, such as the current activities of free foreign language courses for college students, increasing the organization of educational seminars and master classes for pedagogical staff using new pedagogical technologies. was done, questions and answers were held.