Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti "Boshlang‘ich ta'lim metodikasi" kafedrasi o'qituvchisi Go'zaloy Xalillayeva tomonidan 224-guruh talabalari ishtirokida "Boshlang'ich sinf matematika darslarida Sharq mutafakkirlari merosini o'rganish" mavzusida ochiq seminar mashg‘uloti tashkil qilindi.
Darsda sharq allomalarining merosi, Ma'mun akademiyasining shakllanishi to'g'risida ma'lumotlar berildi. "Aqliy hujum", "Dumaloq stol", "Xon qizi", "O'rningni top", "4K modeli" kabi bir qator metodlardan unumli foydalanildi. Raqamlar yordamida sahna ko'rinishi o'tkazildi.

Urganch State Pedagogical Institute, Faculty of Pedagogy, "Primary Education Methodology" department teacher Gozaloy Khalillayeva organized an open seminar with the participation of students of group 224 on the topic "Study of the legacy of Eastern thinkers in elementary school mathematics classes". done.
In the lesson, information was given about the heritage of Eastern scholars and the formation of the Ma'mun Academy. A number of methods such as "Brainstorming", "Round table", "Khan's daughter", "Find your place", "4K model" were effectively used. A scene was staged with the help of numbers.