2023-yil 28-oktabr kuni “Yosh kitobxon” tanlovining Gurlan tuman bosqichi o‘tkazildi.
Besh  tashabbus doirasida yoshlar ma'naviyatini yuksaltirish, ular o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish bo'yicha tizimli ishlarni tashkil etishga yo‘naltirilgan. 2023-yil 28-oktabr kuni “Yosh kitobxon” tanlovining Gurlan tuman bosqichi o‘tkazildi.
Tanlovda Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti “O‘zbek va rus tili adabiyoti“ kafedrasi o‘qituvchisi Z.Y.Asqarova hakamlar hay’ati raisi sifatida ishtirok etdi hamda g‘oliblarni baholashda o‘z amaliy yordamini ko‘rsatdi.

В рамках пяти инициатив 28 октября 2023 года состоялся этап конкурса «Юный чтец» в Гурленском районе
В рамках пяти инициатив 28 октября 2023 года состоялся этап конкурса «Юный чтец» в Гурленском районе. Он направлен ​​на организацию системной работы по поднятию морального духа молодежи и широкой пропаганде чтения.
Аскарова З.Ю., преподаватель кафедры узбекского и русского языка литературы факультета филологии и истории Ургенчского государственного педагогического института, участвовала в конкурсе в качестве председателя жюри и оказала практическую помощь в оценке победителей.