“Konstitutsiya – xalqchil davlat, barqaror taraqqiyot va farovon hayot asosi!”
2023-yil  2-dekabr kuni  Xorazm viloyati Bog‘ot tumani “Sahovat” mahallasida joylashgan 28-son umumiy o‘rta ta’lim maktabida  O‘zbekiston Respublikasi Konstititsiyasi qabul qilinganligining  31 yilligiga bag‘ishlab, “Konstitutsiya – xalqchil davlat, barqaror taraqqiyot  va farovon  hayot asosi!” degan bosh g‘oyani o‘zida mujassam etgan huquqiy targ‘ibot, ma’naniy-ma’rifiy va madaniy hamda bayram tadbirlaridan iborat tadbirlar va uchrashuvlar tashkil etildi.
Ushbu tadbirda Urganch davlar pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti “O‘zbek va rus tili adabiyoti” kafedrasi o‘qituvchisi Sapayeva Gulnoza Ulug‘bekovna  maktab o‘quvchilari o‘rtasida o‘tkazilgan  “Konstitutsiya- baxtimiz qomusi” mavzusidagi insholar va diktantlar tanlovida qatnashib, g‘oliblarni baholashda o‘z amaliy yordamini ko‘rsatdi.

«Конституция – народное государство, устойчивое развитие и основа благополучной жизни!»
2 декабря 2023 года в общеобразовательной средней школе № 28, расположенной в микрорайоне «Сахават» Боготского района Хорезмской области, , прошёл конкурс, посвященной 31-й годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан, воплощающий основную идею «Конституция – народное государство, устойчивое развитие и основа благополучной жизни!». Данная встреча, состоит из  множества законодательно-пропагандистских, духовно-просветительских, культурных и праздничных выступлений.
На данном мероприятии Сапаева Гульноза Улугбековна, преподаватель кафедры «Узбекский и русский язык  литература» Ургенчского государственного педагогического института филолого-исторического факультета, приняла участие в конкурсе сочинений и диктантов на тему «Конституция – основа нашего счастья», проведенной среди школьников  и непосредственно  оказала практическую помощь в оценке победителей.