AYNI DAMDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI TOMONIDAN "TA'LIMDA TURKIY XALQLAR MILLIY MENTALITETINI MUSTAHKAMLASHNING DOLZARB MASALALARI" MAVZUSIDAGI XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN BO'LIB O'TMOQDA.
Ayni damda Urganch davlat pedagogika instituti tomonidan "Ta'limda turkiy xalqlar milliy mentalitetini mustahkamlashning dolzarb masalalari" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo'lib o'tmoqda.
Konferensiyada xorijiy mamlakatlardan 10 ga yaqin xorijlik olimlar offline, 20 ga yaqin xorijlik olimlar online ishtirok etmoqdalar. Shuningdek, respublikamizning nufuzli OTMlaridan ham olimlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etmoqdalar.

В НАСТОЯЩИЙ МОМЕНТ УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ ПРОВОДИТ МЕЖДУНАРОДНУЮ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКУЮ КОНФЕРЕНЦИЮ НА ТЕМУ «АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ УКРЕПЛЕНИЯ НАЦИОНАЛЬНОГО МЕНТАЛИТЕТА ТЮРКСКИХ НАРОДОВ В ОБРАЗОВАНИИ».
В настоящий момент Ургенчский государственный педагогический институт проводит международную научно-практическую конференцию на тему «Актуальные вопросы укрепления национального менталитета тюркских народов в образовании».
В конференции принимают участие около 10 иностранных учёных из зарубежных стран офлайн, около 20 иностранных учёных участвуют онлайн.  Также со своими лекциями принимают участие ученые из престижных университетов нашей республики.