AYNI DAMDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI TOMONIDAN "TA'LIMDA TURKIY XALQLAR MILLIY MENTALITETINI MUSTAHKAMLASHNING DOLZARB MASALALARI" MAVZUSIDAGI XALQARO ILMIY-AMALIY ANJUMAN BO'LIB O'TMOQDA.
Ayni damda Urganch davlat pedagogika instituti tomonidan "Ta'limda turkiy xalqlar milliy mentalitetini mustahkamlashning dolzarb masalalari" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo'lib o'tmoqda.
Konferensiyada xorijiy mamlakatlardan 10 ga yaqin xorijlik olimlar offline, 20 ga yaqin xorijlik olimlar online ishtirok etmoqdalar. Shuningdek, respublikamizning nufuzli OTMlaridan ham olimlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etmoqdalar.

AT THE MOMENT, THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE IS HOLDING AN INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE ON THE TOPIC "ACTUAL ISSUES OF STRENGTHENING THE NATIONAL MENTALITY OF THE TURKIC PEOPLES IN EDUCATION".
At the moment, the Urganch State Pedagogical Institute is holding an international scientific-practical conference on the topic "Actual issues of strengthening the national mentality of the Turkic peoples in education".
About 10 foreign scientists from foreign countries are participating in the conference offline, and about 20 foreign scientists are participating online. Also, scientists from the prestigious universities of our republic are participating with their lectures.