KAFEDRA RESPUBLIKA KONFERENSIYADA ISHTIROK ETDI!
Urganch davlat pedagogika institutida “Yangi O‘zbekiston taraqqiyoti davrida pedagogika, maktabgacha va boshlang‘ich ta’limning rivojlanish tendensiyalari: muammo va yechimlar” mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani bo'lib o'tdi.
Anjumanni institut rektori, pedagogika fanlari doktori, dotsent Feruza Madraximova ochib berdi. Anjumanda Xorazm viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i Hamro Bektemirov, UrDU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori, Pedagogika fanlari doktori, professor Sardor Xo‘janiyazov, UrDU Texnologik ta’lim kafedrasi mudiri, pedagogika fanlari doktori, professor Erkin Ro‘ziyev va boshqa olimlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Anjumanda Astraxan davlat universiteti, Ozarbayjon milliy ilmlar akademiyasi, UrDU, Qoʻqon davlat pedagogika instituti, Chirchiq  davlat pedagogika instituti, Ichki Ishlar vazirligi Andijon akademik litseyidan professor-o'qituvchilar, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar o'z maqolalari bilan ishtirok etdilar.

THE DEPARTMENT TOOK PART IN THE REPUBLICAN CONFERENCE!
A republican scientific and practical conference was held at the Urgench State Pedagogical Institute on the topic “Trends in the development of pedagogy, preschool and primary education during the development of the new Uzbekistan: problems and solutions.”
The conference was opened by the rector of the institute, Doctor of Pedagogical Sciences, Associate Professor Feruza Madrakhimova. The conference was attended by the head of the department of preschool and school education of the Khorezm region Khamro Bektemirov, the vice-rector for educational work of the USU, Doctor of Pedagogical Sciences, Professor Sardor Khodzhaniyazov, the head of the department of technological education of the USU, Doctor of Pedagogy, Professor Erkin Roziev and other scientists took part in the lectures.
Professors-teachers, doctoral students, independent researchers from Astrakhan State University, the National Academy of Sciences of Azerbaijan, Ural State University, Kokkan State Pedagogical Institute, Chirchik State Pedagogical Institute, Andijan Academic Lyceum of the Ministry of Internal Affairs took part in the conference with their articles. .