KAFEDRA RESPUBLIKA KONFERENSIYADA ISHTIROK ETDI!
Urganch davlat pedagogika institutida “Yangi O‘zbekiston taraqqiyoti davrida pedagogika, maktabgacha va boshlang‘ich ta’limning rivojlanish tendensiyalari: muammo va yechimlar” mavzusida respublika ilmiy-amaliy anjumani bo'lib o'tdi.
Anjumanni institut rektori, pedagogika fanlari doktori, dotsent Feruza Madraximova ochib berdi. Anjumanda Xorazm viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i Hamro Bektemirov, UrDU o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori, Pedagogika fanlari doktori, professor Sardor Xo‘janiyazov, UrDU Texnologik ta’lim kafedrasi mudiri, pedagogika fanlari doktori, professor Erkin Ro‘ziyev va boshqa olimlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Anjumanda Astraxan davlat universiteti, Ozarbayjon milliy ilmlar akademiyasi, UrDU, Qoʻqon davlat pedagogika instituti, Chirchiq  davlat pedagogika instituti, Ichki Ishlar vazirligi Andijon akademik litseyidan professor-o'qituvchilar, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar o'z maqolalari bilan ishtirok etdilar.

КАФЕДРА ПРИНЯЛА УЧАСТИЕ В РЕСПУБЛИКАНСКОЙ КОНФЕРЕНЦИИ!
В Ургенчском государственном педагогическом институте прошла республиканская научно-практическая конференция на тему «Тенденции развития педагогики, дошкольного и начального образования в период развития нового Узбекистана: проблемы и пути решения».
Конференцию открыла ректор института, доктор педагогических наук, доцент Феруза Мадрахимова. На конференции выступили начальник управления дошкольного и школьного образования Хорезмской области Хамро Бектемиров, проректор по воспитательной работе УрГУ, доктор педагогических наук, профессор Сардор Ходжаниязов, заведующий отделом технологического образования УрГУ, доктор педагогики, с лекциями участвовали профессор Эркин Розиев и другие ученые.
В конференции со своими статьями приняли участие профессора-преподаватели, докторанты, независимые исследователи Астраханского государственного университета, Национальной академии наук Азербайджана, УрГУ, Кокканского государственного педагогического института, Чирчикского государственного педагогического института, Андижанского академического лицея МВД. .