Ixtisoslashtirilgan ta'lim muassasalari agentligi tizimidagi Ogahiy nomidagi ijod maktabi va Urganch davlat pedagogika instituti hamkorligi doirasida maktabimizda institut O'zbek va rus tili adabiyoti kafedrasi professor-o'qituvchilari tomonidan mahorat darslari tashkil qilinmoqda.
Joriy yilning 19-aprel sanasida Ogahiy nomidagi ijod maktabining 10-"A" sinfida mahorat darsini UrDPI oʻzbek va rus tili adabiyoti kafedrasi oʻqituvchisi Gulnoza Sapayeva olib bordi. Darsda Frans Kafkaning  "Evrilish" hikoyasi tahlili bo'lib o'tdi. Dars davomida  hikoya haqida suhbatlashildi.

В ТВОРЧЕСКОЙ ШКОЛЕ АГАХИ БЫЛ ОРГАНИЗОВАН МАСТЕР-КЛАСС.
Мастер-классы организуются профессорами и преподавателями кафедры узбекского и русского языка литературы  в рамках сотрудничества творческой школы Агахи и Ургенчского государственного педагогического института в системе Агентства специализированных образовательных учреждений.
19 апреля текущего года преподаватель кафедры узбекского и русского языка  литературы УрГПИ Гульноза Сапаева провела мастер-класс в 10 «А» классе творческой школы имени Агахи. На уроке был проведен анализ рассказа Франца Кафки «Деволюция». Эта история обсуждалась на уроке.