"URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA XALQARO HAMKORLIK DOIRASIDA OLIB BORILAYOTGAN ISHLAR TAHLILI VA ISTIQBOLLI REJALAR" MAVZUSIDA OCHIQ MULOQOT BO'LIB O'TDI
"Urganch davlat pedagogika institutida xalqaro hamkorlik doirasida olib borilayotgan ishlar tahlili va istiqbolli rejalar" mavzusida ochiq muloqot bo'lib o'tdi.
Unda oliy ta'lim muassasasi mas'ullari hamda ommaviy axborot vositasi vakillari, blogerlar hamda media sohasiga qiziqishi yuqori bo'lgan yoshlar, iqtidorli talabalar ishtirok etdi.
Ochiq muloqoqtda institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Diyorjon Abdullayev hamda Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i Jaloliddin Sa'dullayevlarning ma'ruzalari tinglandi, taqdimotlar orqali OTMning xalqaro hamkorliklarini o'zida qamragan materiallar namoyish qilindi.
Shuningdek, OAV vakillari: "Antikorrupsiya" internet nashri muharriri, bloger Qahramon Eshchanov, TATU Urganch filiali matbuot kotibi Zulayho Qobulovalar o'z fikr-mulohazalari bilan ishtirok etdilar.
***Ma'lumot uchun, Urganch davlat pedagogika instituti tashkil etilganligiga endigina ikki yil bo'lishiga qaramay, bugungi kunda dunyoning Turkiya, Xitoy, Janubiy Koreya, Ozarbayjon, Rossiya, Belarusiya, AQSH, Iordaniya kabi davlatlarining o'ttizga yaqin oliy ta'lim muassasalari bilan hamkorlik memorandumlarini imzolashga erishdi.

AN OPEN DIALOGUE WAS HELD ON THE TOPIC "ANALYSIS OF WORK AND FUTURE PLANS OF THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE WITHIN THE FRAMEWORK OF INTERNATIONAL COOPERATION
An open dialogue was held on the topic "Analysis of work and future plans of the Urganch State Pedagogical Institute within the framework of international cooperation".
It was attended by the officials of the higher education institution and mass media representatives, bloggers and young, talented students with a high interest in the media industry.
At the open meeting, the lectures of the institute's vice-rector for scientific affairs and innovations Diorjon Abdullayev and the head of the international cooperation department Jaloliddin Sadullayev were heard, and materials covering the international cooperation of the Higher Education Institution were shown through the presentations.
Also, media representatives: blogger Kahramon Eshchanov, editor of "Anticorruption" internet publication, Zulayho Qabulovalar, press secretary of TATU Urganch branch, participated with their opinions.
***For information, despite the fact that Urganch State Pedagogical Institute was established only two years ago, today there are about thirty higher education institutions from countries such as Turkey, China, South Korea, Azerbaijan, Russia, Belarus, the USA, and Jordan reached the signing of memorandums of cooperation with institutions.