OLIMA AYOLLAR E'ZOZDA
Bugun "Olima" uyushmasi Xorazm viloyati bo'limi tomonidan TTA Urganch filialida "O'zbekistonda inklyuziv o'sish va barqaror rivojlanish istiqbollari: ijtimoiy-iqtisodiy sohada strategiyani ishlab chiqish" mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo'lib o'tdi.
Anjumanda Xorazm viloyat hokimi o'rinbosari San'atbek Salayev, TTA Urganch filiali direktori Rashid Ro'ziboyev va UrDPI rektori Feruza Madraximovalar so'zga chiqib, olima ayollarga davlatimiz tomonidan qaratilayotgan e'tibor va keng imkoniyatlar xususida fikr-mulohazalarini bildiridilar.
Anjuman davomida o'z kasbiga sadoqatli, ilmiy salohiyatli, yoshlarni ilmiy intellektual bilimlarini yuqori saviyaga ko'tarishda fidoiylik ko'rsatib kelayotgan viloyatimizning bir guruh olima ayollari xususan, UrDPI professor-o'qituvchilari ham diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.

ЖЕНЩИНЫ-УЧЕНЫЕ УДОСТОЕНЫ ЧЕСТИ
Сегодня Хорезмским областным филиалом ассоциации «Олима» в филиале ТТА «Ургенч» проведена международная научно-практическая конференция на тему «Перспективы инклюзивного роста и устойчивого развития в Узбекистане: разработка стратегии в социально-экономической сфере».
На конференции выступили заместитель хакима Хорезмской области Санъатбек Салаев, директор Ургенчского филиала ТТА Рашид Розибоев и ректор УрГПИ Феруза Мадрахимова. Ученые высказали свое мнение о внимании и широких возможностях, которые наше государство уделяет женщинам.
В ходе конференции выступила группа женщин-ученых нашего региона, в частности профессоров и преподавателей УрГПИ, преданных своей профессии, обладающих научным потенциалом, проявляющих целеустремленность в поднятии научных интеллектуальных знаний молодежи на высокий уровень, и были награждены дипломами и сувенирами.