Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti dekani Elyor Nabiyev va xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i Jaloliddin Sa'dullayevlar xizmat safari bilan Turkiya davlatida bo'lib turibdilar.
Bugun institutimiz vakillari Turkiyaning Bartin universiteti professor-o'qituvchilari hamda pedagogika fakulteti talabalari bilan uchrashdilar. U yerda Pedagogika fakulteti dekani Elyor Nabiyev O'zbekiston-Turkiya hamkorligi doirasidagi amaliy ishlar bo'yicha ma'ruza qildi.
Ma'lumot uchun, joriy yilning aprel oyida Bartin universiteti rektori, fizika fanlari doktori, professor Orhun Uzun hamda Ta'lim fakulteti dekan yordamchisi, filologiya fanlari doktori, dotsent Ahmet Yirmibeshlar UrDPIga tashrif buyurib, rektor Feruza Madraximova bilan uchrashgan edilar. Muzokaralardan so'ng ikkala OTMlari o‘rtasida hamkorliklarni rivojlantirish bo'yicha memorandum  imzolangan edi.

REPRESENTATIVES OF UrSPI ARE ON A BUSINESS TRIP TO TURKEY'S BARTIN UNIVERSITY
Currently, Urganch State Pedagogical Institute Dean of Pedagogical Faculty Elyor Nabiyev and Head of International Cooperation Department Jaloliddin Sadullayev are on a business trip to Turkey.
Today, representatives of our institute met with professors and teachers of Bartin University of Turkey and students of the Faculty of Pedagogy. There, the dean of the Faculty of Pedagogy, Elyor Nabiyev, gave a lecture on practical work within the framework of Uzbekistan-Turkey cooperation.
** For information, in April of this year, Rector of Bartin University, Doctor of Physics, Professor Orhun Uzun and Assistant Dean of the Faculty of Education, Doctor of Philology, Associate Professor Ahmet Yirmibesh visited UrSPI and met with Rector Feruza Madrakhimova. After the negotiations, a memorandum on the development of cooperation between the two universities was signed