Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti dekani Elyor Nabiyev va xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i Jaloliddin Sa'dullayevlar xizmat safari bilan Turkiya davlatida bo'lib turibdilar.
Bugun institutimiz vakillari Turkiyaning Bartin universiteti professor-o'qituvchilari hamda pedagogika fakulteti talabalari bilan uchrashdilar. U yerda Pedagogika fakulteti dekani Elyor Nabiyev O'zbekiston-Turkiya hamkorligi doirasidagi amaliy ishlar bo'yicha ma'ruza qildi.
Ma'lumot uchun, joriy yilning aprel oyida Bartin universiteti rektori, fizika fanlari doktori, professor Orhun Uzun hamda Ta'lim fakulteti dekan yordamchisi, filologiya fanlari doktori, dotsent Ahmet Yirmibeshlar UrDPIga tashrif buyurib, rektor Feruza Madraximova bilan uchrashgan edilar. Muzokaralardan so'ng ikkala OTMlari o‘rtasida hamkorliklarni rivojlantirish bo'yicha memorandum  imzolangan edi.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ УРГПИ НАХОДЯТСЯ В КОМАНДИРОВКЕ В ТУРЕЦКОМ УНИВЕРСИТЕТЕ БАРТИН
В настоящее время декан педагогического факультета Ургенчского государственного педагогического института Эльёр Набиев и заведующий отделом международного сотрудничества Джалолиддин Садуллаев находятся в командировке в Турции.
Сегодня представители нашего института встретились с профессорами и преподавателями Бартинского университета Турции и студентами педагогического факультета.  Там декан педагогического факультета Эльёр Набиев прочитал лекцию о практической работе в рамках узбекско-турецкого сотрудничества.
Для информации, в апреле текущего года ректор Бартинского университета, доктор физических наук, профессор Орхун Узун и заместитель декана педагогического факультета, доктор филологических наук, доцент Ахмет Йирмибеш посетили УрГПИ и встретились с ректором Ферузой Мадрахимовой.  По итогам переговоров между двумя вузами был подписан меморандум о развитии сотрудничества.