O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabrdagi PF-200-son Farmoni bilan tasdiqlangan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha 2023-2024-yillarga mo'ljallangan davlat dasturiga asosan Urganch davlat pedagogika institutida "Yoshlarda korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish" mavzusida uchrashuv tashkil qilindi.
Uchrashuvda Yoshlar siyosati va sport vazirligining Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig'i Bekzod Ollaberganov hamda institutning Korrupsiyaga qarshi kurash "Komplaens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i Adilbek Djumaniyozovlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida talaba-yoshlarning huquqiy onggi va huquqiy madaniyatini yanada yuksaltirish bir qatorda, korrupsiyaviy xavf-xatarlarni aniqlash va chek qo'yish yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi.

БЫЛА ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА НА ТЕМУ «ФОРМИРОВАНИЕ НЕТОЛЕРАНТНОГО ОТНОШЕНИЯ К КОРРУПЦИИ СРЕДИ МОЛОДЕЖИ».
Была организована встреча на тему «Формирование нетолерантного отношения к коррупции среди молодежи» в Ургенчском государственном педагогическом институте на основе Государственной программы по борьбе с коррупцией на 2023-2024 годы, утвержденной Указом Президента Республики Узбекистан №ПФ-200 от 27 ноября 2023 года.
На встрече приняли участие Бекзод Оллаберганов, руководитель Хорезмского областного управления Министерства молодежной политики и спорта, и Адильбек Джуманиязов, начальник отдела борьбы с коррупцией института.
В ходе встречи, помимо дальнейшего повышения правового сознания и правовой культуры студентов, были высказаны мнения относительно выявления коррупционных рисков и пресечения их.