UrDPIDA NAVBATDAGI RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA BO'LIB O'TDI
Bugun, Urganch davlat pedagogika institutida “Uchinchi renessans poydevorini qo'yishda ijtimoiy-gumanitar fanlarni o'qitishning nazariy va amaliy ahamiyati” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani bo'lib o'tdi.
Konferensiyada Namangan davlat pedagogika instituti, O'zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti va Buxoro davlat pedagogika institutlarining rektorlari ishtirok etdilar.
Shuningdek, Toshkent davlat pedagogika universiteti, Urganch davlat universiteti, Chirchiq davlat pedagogika universiteti va bir qator hamkor tashkilotlar vakillari oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etdilar.
Konferensiyada o'z maqolalari bilan faol ishtirok etgan olim va yosh tadqiqotchilar sertifikat bilan taqdirlandilar.

THE NEXT REPUBLICAN SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE WAS HELD AT URSPI
Today, the Republican scientific-practical conference on the topic "Theoretical and practical importance of teaching social and humanitarian sciences in laying the foundations of the Third Renaissance" was held at Urganch State Pedagogical Institute.
Rectors of Namangan State Pedagogical Institute, Uzbek-Finland Pedagogical Institute and Bukhara State Pedagogical Institute took part in the conference.
Also, representatives of Tashkent State Pedagogical University, Urganch State University, Chirchik State Pedagogical University and a number of partner organizations participated with their lectures.
Scientists and young researchers who actively participated in the conference with their articles were awarded with a certificate.