AKADEMIK SAIDAXROR GULYAMOV URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI PROFESSOR-O'QITUVCHILARI VA YOSH TADQIQOTCHILARIGA MAʼRUZA O‘QIDI
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Statistika agentligi kadrlar malakasini oshirish va statistik tadqiqotlar institutining “Raqamli iqtisodiyot” kafedrasi mudiri, iqtisod fanlari doktori, akademik, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fan arbobi Saidaxror Gulyamov institut professor-o‘qituvchilari va yosh tadqiqotchilariga ma'ruza o‘qidi.
Uchrashuvni institut rektori, pedagogika fanlari doktori Feruza Madraximova ochib berdi hamda davlatimizda olib borilayotgan islohotlar, ilmiy-tadqiqot ishlari uchun yaratilgan sharoitlar va erishilayotgan natijalar to‘g‘risida nutq so‘zladi.
Shundan so‘ng, akademik ma'ruza o‘qidi. Ma'ruza davomida Yangi O‘zbekiston stategiyasida ta'lim sifatini baholash muammolari, Taraqqiyot stategiyasi: Uchinchi Renessans iqtisodiyoti piramidasi, “Sun’iy intellekt”  strategiyasining qabul qilinishi, masofaviy ta'lim kabi bir qator masalalar haqida fikr-mulohazalar bildirildi.

ACADEMICIAN SAIDAKHROR GULYAMOV GAVE A LECTURE TO PROFESSORS AND YOUNG RESEARCHERS OF URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
Today, Saidakhror Gulyamov, the head of the "Digital Economy" department of the Institute of Personnel Training and Statistical Research of the Statistical Agency under the President of the Republic of Uzbekistan, Doctor of Economics, Academician, Honored Scientist of the Republic of Uzbekistan,lectured to the professors and teachers and young researchers of the Institute.
The meeting was opened by the rector of the institute, Doctor of Pedagogical Sciences Feruza Madrakhimova and spoke about the reforms being carried out in our country, the conditions created for scientific research work and the achieved results.
After that, he gave an academic lecture. During the lecture, opinions were expressed on a number of issues, such as the problems of evaluating the quality of education in the strategy of New Uzbekistan, the strategy of development: the pyramid of the Third Renaissance economy, the adoption of the "Artificial intelligence" strategy, distance education.