AKADEMIK SAIDAXROR GULYAMOV URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI PROFESSOR-O'QITUVCHILARI VA YOSH TADQIQOTCHILARIGA MAʼRUZA O‘QIDI
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Statistika agentligi kadrlar malakasini oshirish va statistik tadqiqotlar institutining “Raqamli iqtisodiyot” kafedrasi mudiri, iqtisod fanlari doktori, akademik, O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fan arbobi Saidaxror Gulyamov institut professor-o‘qituvchilari va yosh tadqiqotchilariga ma'ruza o‘qidi.
Uchrashuvni institut rektori, pedagogika fanlari doktori Feruza Madraximova ochib berdi hamda davlatimizda olib borilayotgan islohotlar, ilmiy-tadqiqot ishlari uchun yaratilgan sharoitlar va erishilayotgan natijalar to‘g‘risida nutq so‘zladi.
Shundan so‘ng, akademik ma'ruza o‘qidi. Ma'ruza davomida Yangi O‘zbekiston stategiyasida ta'lim sifatini baholash muammolari, Taraqqiyot stategiyasi: Uchinchi Renessans iqtisodiyoti piramidasi, “Sun’iy intellekt”  strategiyasining qabul qilinishi, masofaviy ta'lim kabi bir qator masalalar haqida fikr-mulohazalar bildirildi.

АКАДЕМИК САИДАХРОР ГУЛЯМОВ ПРОЧИТАЛ ЛЕКЦИЮ ПРОФЕССОРАМ И МОЛОДЫМ ИССЛЕДОВАТЕЛЯМ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Сегодня Саидахрор Гулямов, заведующий отделом «Цифровая экономика» Института подготовки кадров и статистических исследований Агентства по статистике при Президенте Республики Узбекистан, доктор экономических наук, академик, заслуженный деятель науки Республики Узбекистан, читал лекцию профессорам и преподавателям и молодым исследователям института.
Встречу открыла ректор института, доктор педагогических наук Феруза Мадрахимова и рассказала о реформах, проводимых в нашей стране, условиях, созданных для проведения научных исследований и разработок, и достигнутых результатах.
После этого он прочитал академическую лекцию. В ходе лекции были высказаны мнения по ряду вопросов, таких как проблемы оценки качества образования в стратегии Нового Узбекистана, стратегия развития: пирамида экономики Третьего Возрождения, принятие «Искусственного интеллекта», «Стратегия и дистанционное образование» .