ILMIY INNOVATSIYA – JAMIYATNING RIVOJLANISH OMILI!
Bugun, Urganch davlat pedagogika institutida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati — O'zbekiston liberal demokratik partiyasining Xorazm viloyati bo'linmasi bilan hamkorlikda 30-iyun — “Yoshlar kuni” munosabati bilan e’lon qilingan “Yoshlar oyligi” doirasida “Ilmiy innovatsiya – jamiyatning rivojlanish omili” mavzusida yosh olimlar forumi o'tkazildi.
Forumdan oldin ishtirokchilar institutda tashkil etilgan va yoshlarning chinakam ma'noda ma'rifat maydoniga aylanayotgan "Jadidlar bog'i"ga tashrif buyurdilar. Tashrif davomida ma'rifatparvar bobolarimizning siymolari va purhikmat so'zlari, badiiy va ilmiy adabiyotlardan iborat kitob javonlarini o'zida jamlagan bog' bilan yaqindan tanishdilar.
"Jadidlar bog'i"ga tashrifdan so'ng Urganch davlat pedagogika instituti hamda Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati — O'zbekiston liberal demokratik partiyasining Xorazm viloyati bo'linmasi hamkorligida 30-iyun — “Yoshlar kuni” munosabati bilan e’lon qilingan “Yoshlar oyligi” doirasida o'tkazilayotgan "Ilmiy innovatsiya – jamiyatning rivojlanish omili" yosh olimlar forumi rasmiy doirada o'z ishini boshladi.
Unda institut O'quv ishlari bo'yicha prorektori U.Sheripov, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori D.Abdullayev, Xalq deputatlari Urganch shahar kotibiyati mudiri, O‘zbekiston liberal demokratik partiyasi Urganch shahar Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari D.Jumaniyazov, institut professor-o'qituvchilari, doktorantlar, magistrantlar va talabalar o'z ma'ruzalari hamda fikr-mulohazalari bilan ishtirok etdilar.

SCIENTIFIC INNOVATION IS A FACTOR OF SOCIETY'S DEVELOPMENT!
After a visit to the "Garden of Jadids", the "Youth Month" announced in connection with the "Youth Day" on June 30, in cooperation with the Urganch State Pedagogical Institute and the Movement of Entrepreneurs and Businessmen - the Khorezm Regional Branch of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan ", the forum of young scientists "Scientific innovation - a factor of the development of society" has officially started its work.
Vice-rector of the institute for educational affairs U. Sheripov, vice-rector for scientific affairs and innovations D. Abdullayev, head of the Urganch City Secretariat of People's Deputies, first deputy chairman of the Urganch City Council of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan - chief of staff D. Jumaniyazov, professors and teachers of the institute, doctoral students, master's students and students participated with their lectures and opinions.
Today, at the Urganch State Pedagogical Institute, the Movement of Entrepreneurs and Businessmen, in cooperation with the Khorezm regional branch of the Liberal Democratic Party of Uzbekistan, organized the "Youth Month" on June 30 - "Youth Day" as part of the "Youth Month" ” a forum of young scientists was held.
Before the forum, the participants visited the "Garden of Antiquities", which was established at the institute and is turning into a field of enlightenment for young people. During the visit, they were closely acquainted with the garden, which contains bookshelves containing images and words of wisdom of our enlightened grandfathers, artistic and scientific literature.