ROSSIYA DAVLATIDA BOʻLIB OʻTAYOTGAN XALQARO KOʻP SPORT MUSOBAQASI - BRIKS OʻYINLARIDA URDPI TALABASI KUMUSH MEDALNI QOʻLGA KIRITDI
Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yoʻnalishining 224-guruh talabasi, erkin-kurash boʻyicha Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi a'zosi Nodirbek Jumanazarov Rossiya davlatida boʻlib oʻtayotgan xalqaro koʻp sport musobaqasi - BRIKS oʻyinlarida kumush medalni qoʻlga kiritdi.
*Ma'lumot uchun, N.Jumanazarov 2021-yildagi Jahon chempionatida (Budapesht, 51 kg) 2-o‘rin, 2023-yil Oʻzbekiston chempionatida erkin kurash boʻyicha kattalar oʻrtasida (-57 kg) vazn toifasida 1-o‘rin, joriy yil Iordaniyaning Amman shahrida boʻlib oʻtgan U 20  Wrestling bo‘yicha Jahon chempionatining 2-o‘rin sohibi hisoblanadi.
Nodirbek Jumanazarovga yangidan-yangi zafarlar yor boʻlishini va Vatanimiz bayrogʻini jahon arenalarida yuksaklarga koʻtaraverishini tilab qolamiz!

СТУДЕНТКА УРГПИ ЗАВОЕВАЛА СЕРЕБРЯНУЮ МЕДАЛЬ НА ИГРАХ БРИКС — МЕЖДУНАРОДНЫХ МУЛЬТИСПОРТИВНЫХ СОРЕВНОВАНИЯХ В РОССИИ.
Студент 224-й группы направления физической культуры Ургенчского государственного педагогического института, член юношеской сборной Узбекистана по вольной борьбе Нодирбек Джуманазаров завоевал серебряную медаль на международном мультиспортивном соревновании - Игры БРИКС в России.
*Для сведения, Н.Джуманазаров занял 2 место на Чемпионате мира 2021 года (Будапешт, 51 кг), 1 место на Чемпионате Узбекистана по вольной борьбе 2023 года в весовой категории среди взрослых (-57 кг), в настоящее время занимает 2 место. Чемпионат мира по борьбе среди юношей до 20 лет, проходивший в Аммане, Иордания.
Желаем Нодирбеку Джуманазарову новых побед и чтобы он высоко поднял флаг нашей страны на мировой арене!