ROSSIYA DAVLATIDA BOʻLIB OʻTAYOTGAN XALQARO KOʻP SPORT MUSOBAQASI - BRIKS OʻYINLARIDA URDPI TALABASI KUMUSH MEDALNI QOʻLGA KIRITDI
Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yoʻnalishining 224-guruh talabasi, erkin-kurash boʻyicha Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi a'zosi Nodirbek Jumanazarov Rossiya davlatida boʻlib oʻtayotgan xalqaro koʻp sport musobaqasi - BRIKS oʻyinlarida kumush medalni qoʻlga kiritdi.
*Ma'lumot uchun, N.Jumanazarov 2021-yildagi Jahon chempionatida (Budapesht, 51 kg) 2-o‘rin, 2023-yil Oʻzbekiston chempionatida erkin kurash boʻyicha kattalar oʻrtasida (-57 kg) vazn toifasida 1-o‘rin, joriy yil Iordaniyaning Amman shahrida boʻlib oʻtgan U 20  Wrestling bo‘yicha Jahon chempionatining 2-o‘rin sohibi hisoblanadi.
Nodirbek Jumanazarovga yangidan-yangi zafarlar yor boʻlishini va Vatanimiz bayrogʻini jahon arenalarida yuksaklarga koʻtaraverishini tilab qolamiz!

A STUDENT OF URSPI WON A SILVER MEDAL AT THE BRICS GAMES, AN INTERNATIONAL MULTI-SPORT COMPETITION IN RUSSIA.
Nodirbek Jumanazarov, a student of the 224th group of the Physical Culture Department of the Urganch State Pedagogical Institute, a member of the Uzbekistan youth national team in freestyle wrestling, won a silver medal at the international multi-sport competition - BRICS Games in Russia.
*For information, N. Jumanazarov took 2nd place at the 2021 World Championship (Budapest, 51 kg), 1st place at the 2023 Uzbekistan Freestyle Wrestling Championship in the weight category among adults (-57 kg), current He is the 2nd place winner of the U-20 World Wrestling Championship held in Amman, Jordan.
We wish Nodirbek Jumanazarov new victories and that he will raise the flag of our country high in the world arena!