Urganch shahrida navbatdagi “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi bo'lib o'tdi va unda UrDPI talabasi 1-o'rinni qo'lga kiritdi
Bugun, 29-iyun kuni, Urganch shahrida 30-iyun — “Yoshlar kuni” munosabati bilan “Yangi nafas” va Xalqaro olimpiya qo'mitasi kuniga bag'ishlangan "Olympic Day" ommaviy yugurish musobaqasi o'tkazildi.
Musobaqa ishtirokchilari Urganch shahrida “Bir vatanda, bir vaqtda, bir masofaga, bir maqsadda – birga yuguramiz!” shiori ostida birlashishdi. Musobaqada masofa uzunligi 3 kmni tashkil etdi.
Musobaqada Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yo'nalishi talabasi Dostonbek Saparbayev 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.

Очередные массовые соревнования по бегу «Янги нафас» прошли в Ургенче, и студент УрГПИ заняла 1 место.
Сегодня, 29 июня, в городе Ургенч прошли массовые соревнования по бегу « Олимпийский день », посвященные «Янги нафас» и Дню Международного олимпийского комитета в связи с «Днем молодежи» 30 июня.
Участники соревнований в Ургенче объединились под лозунгом «Бежим вместе в одной стране, в одно время, на одну дистанцию, с одной целью!» Дистанция в соревнованиях составила 3 км.
В соревнованиях студент кафедры физической культуры Ургенчского государственного педагогического института Достонбек Сапарбаев занял 1 место.