URDPI KENGASHINING 2023-2024-O‘QUV YILI YAKUNLARIGA BAG‘ISHLANGAN MAJLISI BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 2-iyul kuni Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar. Kengash avvalida ilmiy unvon olgan professor-o‘qituvchilarga OAKning diplomlari topshirildi.
Shundan so'ng, kun tartibida institut professor-o'qituvchilarning yil yakunlari bo'yicha 110 ballik baholash mezonlari natijalari, 2023-2024-o‘quv yilida o'quv-uslubiy yo'nalish bo'yicha hisoboti, professor-o‘qituvchilarning o‘quv yuklamalarining bajarilish holati, yoshlar bilan ishlash va ma'naviy-ma'rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborot va hisobotlar tinglandi.
Kengash yakunida institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bir qator o‘quv qo‘llanma va darsliklar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

A MEETING OF THE URDPI COUNCIL DEDICATED TO THE RESULTS OF THE 2023-2024 ACADEMIC YEAR WAS HELD
Today, on July 2, the next meeting of the Council of Urganch State Pedagogical Institute was held. Rector of the institute, Chairman of the Council Feruza Madrakhimova and members of the Council took part in it. At the beginning of the meeting, professors and teachers who received scientific titles were presented with diplomas of OAC.
After that, the agenda includes the results of the 110-point evaluation criteria of the institute professors and teachers at the end of the year, the report on the educational and methodological direction in the 2023-2024 academic year, the professors and teachers Information and reports were heard on the status of the educational workload, work with young people and the work done in the spiritual and educational sphere.
At the end of the meeting, a number of training manuals and textbooks prepared by professors and teachers of the institute were recommended to the Coordinating Council of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.