URDPI KENGASHINING 2023-2024-O‘QUV YILI YAKUNLARIGA BAG‘ISHLANGAN MAJLISI BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 2-iyul kuni Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar. Kengash avvalida ilmiy unvon olgan professor-o‘qituvchilarga OAKning diplomlari topshirildi.
Shundan so'ng, kun tartibida institut professor-o'qituvchilarning yil yakunlari bo'yicha 110 ballik baholash mezonlari natijalari, 2023-2024-o‘quv yilida o'quv-uslubiy yo'nalish bo'yicha hisoboti, professor-o‘qituvchilarning o‘quv yuklamalarining bajarilish holati, yoshlar bilan ishlash va ma'naviy-ma'rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axborot va hisobotlar tinglandi.
Kengash yakunida institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bir qator o‘quv qo‘llanma va darsliklar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

СОСТОЯЛОСЬ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГПИ, ПОСВЯЩЕННОЕ ИТОГАМ 2023-2024 УЧЕБНОГО ГОДА
Сегодня, 2 июля, состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В этом  мероприятии приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова и члены Совета. В начале встречи профессорам и преподавателям, получившим ученые звания, были вручены дипломы ОАК .
После этого в повестку дня включены результаты 110-балльной оценки профессорско-преподавательского состава института по итогам года, отчет об учебно-методическом направлении в 2023-2024 учебном году, информация о профессорско-преподавательском составе и были заслушаны доклады о состоянии воспитательной нагрузки, работе с молодежью и проделанной работе в духовно-просветительской сфере.
В завершение совета  подготовленные профессорами и преподавателями института учебные пособия и учебники были рекомендованы Координационному совету Министерства высшего образования, науки и инноваций.