UrDPI YEVRO-OSIYO PEDAGOGIKA UNIVERSITETLARI ASSOTSIATSIYASINING RASMIY A'ZOLARI RO'YXATIDA
Xabaringiz bor, Rossiyaning Moskva pedagogika davlat universitetida “Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligida o‘qituvchilar ta’limi: kadrlar tayyorlash va integratsiyani rivojlantirish” mavzusida tashkil qilingan xalqaro forum doirasida Urganch davlat pedagogika instituti Yevro-Osiyo pedagogika universitetlari assotsiatsiyasiga a’zo bo’lgan edi. Endilikda assotsatsiya o'z rasmiy a'zolari ro'yxatini dunyoga e'lon qildi. Ular qatorida Urganch davlat pedagogika instituti ham o'z o'rniga ega.
Ma'lumot uchun, mazkur assotsiatsiyaga Qozog'iston, Qirg'iziston, Belarusiya, Rossiya, O'zbekiston va Moldova davlatlarining 56 ta pedagogika oliy ta'lim muassasalari a’zo hisoblanadilar. Bugunga qadar O’zbekistonning JDPU, Nukus DPI, TDPU, QDPI oliy ta'lim muassasalari ushbu tashkilotga a’zo edi. Mazkur assotsiatsiyaga UrDPI 51 a’zo davlat sifatida qo’shildi.

УрГПИ ВОШЕЛ В СПИСОК ОФИЦИАЛЬНЫХ ЧЛЕНОВ АССОЦИАЦИИ ЕВРАЗИЙСКИХ ПЕДАГОГИЧЕСКИХ УНИВЕРСИТЕТОВ.
Как известно, Ургенчский государственный педагогический институт стал членом Ассоциации евразийских педагогических университетов в рамках международного форума, организованного в Московском государственном педагогическом университете России на тему «Педагогическое образование в Содружестве Независимых Государств: подготовка кадров и развитие интеграции». Теперь ассоциация объявила миру свой официальный список членов. Среди них свое место занимает Ургенчский государственный педагогический институт.
Для справки, членами данной ассоциации являются 56 педагогических вузов Казахстана, Кыргызстана, Беларуси, России, Узбекистана и Молдовы. До сегодняшнего дня членами этой организации были вузы Узбекистана ЖГПУ, НГПИ, ТГПУ, КГПИ. УрГПИ присоединился к этому объединению в составе 51 государства-члена.