RESPUBLIKAMIZ BO‘YLAB 2024-2025-O‘QUV YILI UCHUN OLIY VA PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARIGA O‘QISHGA KIRISH TEST SINOVLARINING IKKINCHI KUNI BO‘LIB O‘TMOQDA!
#2_kun
Respublikamiz bo‘ylab 2024-2025-o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish test sinovlarining ikkinchi kuni bo‘lib o‘tmoqda!
Bugun ham ertalabdan abituriyentlar test sinovlari o‘tkaziladigan binolarda o'z o'rinlarini egalladilar. (https://uzbmb.uz/page/test_2024) Urganch davlat pedagogika institutining mas'ullari hamda volontyorlar guruhi aʼzolari ham abituriyentlarning imtihonga kirishlarida tartib-intizomni saqlash, ular test jarayoniga kirib chiqqunga qadar buyumlarini saqlash jarayonlarida faol ishtirok qilmoqdalar.
Urganch davlat pedagogika institutining akademik litseyi binosida ota-onalar uchun kutish zallari, imtihonlarni bevosita kuzatib borishlari uchun monitorlar tashkil qilingan.
Taʼkidlash lozimki, imtihon jarayonlarini shaffof va adolatli o‘tkazish maqsadida ota-onalar va keng jamoatchilik uchun test sinovlarini istalgan joydan https://test2024.uz/ platformasida onlayn kuzatish imkoniyati yaratilgan.

ПО ВСЕЙ НАШЕЙ РЕСПУБЛИКЕ ПРОХОДИТ ВТОРОЙ ДЕНЬ ВСТУПИТЕЛЬНЫХ ЭКЗАМЕНОВ ПРИ ПОСТУПЛЕНИИ В ВЫСШИЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ НА 2024-2025 УЧЕБНЫЙ ГОД!
По всей нашей республике проходит второй день вступительных экзаменов при поступлении в высшие и профессиональные учебные заведения на 2024-2025 учебный год! С сегодняшнего утра абитуриенты заняли свои места в зданиях, где пройдут экзамены. В процессе поддержания порядка и сохранности вещей абитуриентов до момента их окончания, также активно участвуют сотрудники Ургенчского государственного педагогического института и члены волонтерского отряда.  В академическом лицее Ургенчского государственного педагогического института имеются комнаты ожидания для родителей и мониторы для непосредственного контроля за ходом экзаменов. Следует отметить, что для того, чтобы сделать процесс экзамена прозрачным и справедливым, на платформе https://test2024.uz/ родители и широкая общественность могут смотреть тесты онлайн из любой точки мира. ©️Пресс-служба Ургенчского государственного педагогического института