BUGUN BUTUN RESPUBLIKAMIZ BO‘YLAB 2024-2025-O‘QUV YILI UCHUN OLIY VA PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARIGA O‘QISHGA KIRISH TEST SINOVLARINING UCHINCHI KUNI BO‘LIB O‘TMOQDA!
Bu yil Xorazmda 54 124 nafar abituriyent ro‘yxatdan o‘tgan bo‘lib, viloyatdagi test sinovlari Bilim va malakalarni baholash agentligi Xorazm viloyati bo‘limi binosi hamda "Yoshlik" sport majmuasi binolarida o'tkazilmoqda.
Urganch davlat pedagogika institutining akademik litseyi binosida ota-onalar uchun kutish zallari, imtihonlarni bevosita kuzatib borishlari uchun monitorlar tashkil qilingan. Imtihon jarayonlarini shaffof va adolatli o‘tkazish maqsadida ota-onalar va keng jamoatchilik uchun test sinovlarini istalgan joydan https://test2024.uz/ platformasida onlayn kuzatish imkoniyati yaratilgan.

СЕГОДНЯ ПО ВСЕЙ НАШЕЙ РЕСПУБЛИКЕ ПРОХОДИТ ТРЕТИЙ ДЕНЬ ВСТУПИТЕЛЬНЫХ ИСПЫТАНИЙ ПРИ ПОСТУПЛЕНИИ В ВЫСШИЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ НА 2024-2025 УЧЕБНЫЙ ГОД!
В этом году в Хорезме зарегистрировано 54 124 абитуриента, а региональные испытания проводятся в здании Хорезмского областного отделения Агентства по оценке знаний и навыков и в зданиях спортивного комплекса «Ёшлик».
В академическом лицее Ургенчского государственного педагогического института есть залы ожидания для родителей и мониторы для непосредственного контроля за ходом экзаменов. Чтобы сделать процесс экзамена прозрачным и справедливым, на платформе https://test2024.uz/ родители и широкая общественность могут следить за ходом тестирования в режиме онлайн из любой точки мира.
Волонтерская команда Ургенчского государственного педагогического института беседует с родителями в зоне ожидания родственников абитуриентов, сдающих экзамен, давая подробные ответы на их вопросы.