2024-2025-O‘QUV YILI UCHUN OLIY VA PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARIGA O'QISHGA KIRISH UCHUN O'TKAZILAYOTGAN TEST SINOVLARI DAVOM ETMOQDA.
2024-2025-o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga o'qishga kirish uchun o'tkazilayotgan test sinovlari davom etmoqda.
Bugun respublikamiz bo'ylab 2024-2025-o'quv yili uchun test sinovlarining 6-kuni bo'lib o'tmoqda. Test sinovlari Xorazm viloyatida "Yoshlik" sport majmuasi hamda Bilim va malakalarni baholash agentligining Xorazm viloyatidagi bo‘limi binolarida bo'lib o'tmoqda.
Test sinovlari ikki smenada tashkil etilgan:
Birinchi smena ertalabki soat 8:00 dan, 11:00 gacha;
Ikkinchi smena esa, 15:00 dan 18:00 ga qadar davom etadi.
Urganch davlat pedagogika institutining akademik litseyi binosi bugun ham farzandining imtihon jarayonlarini hayajon va natijalarini intiqlik bilan kutayotgan ota-onalar bilan to'lgan. Institut mas'ullari ham abituriyentlar imtihonga kirib chiqqunga qadar ularning buyumlarini saqlash, ularning tartib bilan imtihonga kirish jarayonlarida faol ishtirok etmoqdalar.

ПРОДОЛЖАЮТСЯ ИСПЫТАНИЯ ДЛЯ ПОСТУПЛЕНИЯ В ВЫСШИЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ НА 2024-2025 УЧЕБНЫЙ ГОД.
Сегодня по всей нашей республике проходит шестой день испытаний на 2024-2025 учебный год. Тестирование проходит в Хорезмской области на базе спорткомплекса «Ёшлик» и на территории Хорезмского областного филиала Агентства по оценке знаний и навыков.
Испытания проводятся в двух сменах:
📎Первая смена с 8:00 до 11:00 ;
📎Вторая смена длится с 15:00 до 18:00.
В здании академического лицея Ургенчского государственного педагогического института по-прежнему полно родителей, которые с нетерпением ждут результатов экзаменов своего ребенка. Сотрудники института также активно участвуют в процессе хранения вещей абитуриентов во время экзамена и их организации входа на экзамен.