BUGUN, 20-IYUL KUNI, RESPUBLIKAMIZ BO‘YLAB 2024-2025-O‘QUV YILI UCHUN OLIY VA PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARIGA O‘QISHGA KIRISH TEST SINOVLARINING YETTINCHI KUNI BO‘LIB O‘TMOQDA!
#7_kun
Bugun, 20-iyul kuni, respublikamiz bo‘ylab 2024-2025-o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish test sinovlarining yettinchi kuni bo‘lib o‘tmoqda!
Viloyatimizdagi test sinovlari Bilim va malakalarni baholash agentligi Xorazm viloyati bo‘limi binosi hamda "Yoshlik" sport majmuasi binolarida o'tkazilmoqda.
Urganch davlat pedagogika institutining akademik litseyi binosida ota-onalar uchun kutish zallari, imtihonlarni bevosita kuzatib borishlari uchun monitorlar tashkil qilingan.
Maʼlumot uchun, respublikamiz bo‘ylab 2024-2025-o‘quv yili uchun test sinovlari o‘tkaziladigan binolar haqida quyidagi havola orqali to‘liq ma'lumot olishingiz mumkin:

TODAY, ON JULY 20, THE SEVENTH DAY OF ENTRANCE TESTS FOR ADMISSION TO HIGHER AND PROFESSIONAL EDUCATIONAL INSTITUTIONS FOR THE 2024-2025 ACADEMIC YEAR IS BEING HELD ACROSS OUR REPUBLIC!
Tests in our region are being held in the building of the Khorezm region branch of the Knowledge and Skills Assessment Agency and in the buildings of the "Yoshlik" sports complex.
In the building of the Academic Lyceum of the Urganch State Pedagogical Institute, there are waiting rooms for parents and monitors for direct monitoring of exams.
For information, you can get complete information about the buildings where tests will be held for the 2024-2025 school year throughout our republic through the following link: