BUGUN, 20-IYUL KUNI, RESPUBLIKAMIZ BO‘YLAB 2024-2025-O‘QUV YILI UCHUN OLIY VA PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARIGA O‘QISHGA KIRISH TEST SINOVLARINING YETTINCHI KUNI BO‘LIB O‘TMOQDA!
#7_kun
Bugun, 20-iyul kuni, respublikamiz bo‘ylab 2024-2025-o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish test sinovlarining yettinchi kuni bo‘lib o‘tmoqda!
Viloyatimizdagi test sinovlari Bilim va malakalarni baholash agentligi Xorazm viloyati bo‘limi binosi hamda "Yoshlik" sport majmuasi binolarida o'tkazilmoqda.
Urganch davlat pedagogika institutining akademik litseyi binosida ota-onalar uchun kutish zallari, imtihonlarni bevosita kuzatib borishlari uchun monitorlar tashkil qilingan.
Maʼlumot uchun, respublikamiz bo‘ylab 2024-2025-o‘quv yili uchun test sinovlari o‘tkaziladigan binolar haqida quyidagi havola orqali to‘liq ma'lumot olishingiz mumkin:

СЕГОДНЯ, 20 ИЮЛЯ, ПО ВСЕЙ НАШЕЙ РЕСПУБЛИКЕ ПРОХОДИТ СЕДЬМОЙ ДЕНЬ ВСТУПИТЕЛЬНЫХ ИСПЫТАНИЙ В ВЫСШИЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ НА 2024-2025 УЧЕБНЫЙ ГОД!
📍Испытания в нашей области проводятся в здании Хорезмского областного филиала Агентства по оценке знаний и навыков и в зданиях спортивного комплекса «Ёшлик».
В академическом лицее Ургенчского государственного педагогического института имеются комнаты ожидания для родителей и мониторы для непосредственного контроля за ходом экзаменов.
Для информации, вы можете получить полную информацию о зданиях, где будут проводиться испытания на 2024-2025 учебный год по нашей республике по следующей ссылке: