Bugun, 23-iyul kuni O'zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Yoshlar muammolarini o'rganish va istiqbolli kadrlarni tayyorlash instituti direktori, siyosiy fanlar doktori, professor Aktam Jalilov Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdi.
Mehmon bilan institut rektori Feruza Madraximova uchrashdi. So'ngra ular ishtirokida yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuv davomida institutdagi 30 yoshgacha bo'lgan xodimlar bilan muloqot tashkil qilindi. Muloqot davomida yoshlar o'rtasidagi muammolar va ularning yechimlari bo'yicha takliflar tinglandi. Yoshlar o'rtasida so'rovnomalar o'tkazish bo'yicha fikrlar aytildi.
Shuningdek, UrDPIning yosh istiqbolli kadrlarini 4 oylik malaka oshirishda o'qitish va tegishli lavozimlarda faoliyat olib borishlari bo'yicha tavsiyalar berildi.

МОЛОДЫЕ ПЕРСПЕКТИВНЫЕ КАДРЫ УРГПИ УЧАТСЯ НА КУРСАХ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ
Сегодня, 23 июля, директор Института изучения проблем молодежи и подготовки перспективных кадров Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан, доктор политических наук, профессор Актам Джалилов посетил Ургенчский государственный педагогический институт.
Гостя встретила ректор института Феруза Мадрахимова. Затем с их участием была организована встреча с молодежью. В ходе встречи был организован диалог с сотрудниками института до 30 лет. В ходе диалога среди молодежи были услышаны предложения по проблемам и их решениям. Высказывались мнения о проведении опросов среди молодежи.
Также были даны рекомендации по подготовке молодых перспективных кадров УрГПИ по 4-месячному обучению и их деятельности на соответствующих должностях.