XABARINGIZ BOR, 2024-YIL 30-IYUN KUNI PREZIDENTIMIZ RAHBARLIGIDA YOSHLAR SIYOSATI SOHASIDA AMALGA OSHIRILGAN ISHLAR SARHISOBI VA YOSHLARNI HAR TOMONLAMA QO'LLAB-QUVVATLASH CHORA-TADBIRLARI YUZASIDAN VIDEOSELEKTOR YIG'ILISHI O'TKAZILGAN EDI.
Xabaringiz bor, 2024-yil 30-iyun kuni Prezidentimiz rahbarligida yoshlar siyosati sohasida amalga oshirilgan ishlar sarhisobi va yoshlarni har tomonlama qo'llab-quvvatlash chora-tadbirlari yuzasidan videoselektor yig'ilishi o'tkazilgan edi.
Yig'ilishda yurtboshimiz tomonidan maktab, kollej, texnikum, oliygohlar sport zallari va kutubxonalari, stadion va basseynlar mahalla yoshlariga xizmat qilishini ta’minlash muhimligi ta’kidlangan edi. Ushbu vazifalar ijrosi institutimizda ham doimiy ta'minlanib kelinmoqda. Institutimizning yozgi sport maydoni, axborot-resurs markazi OTM hududiga yaqin joylashgan "Jaloliddin Manguberdi", "Mustaqillik", "Umid" mahallalari yoshlari bilan gavjum.

КАК ИЗВЕСТНО, 30 ИЮНЯ 2024 ГОДА ПОД РУКОВОДСТВОМ ПРЕЗИДЕНТА СОСТОЯЛОСЬ ВИДЕОСЕЛЕКТОРНОЕ СОВЕЩАНИЕ ПО ПОДВЕДЕНИЮ ИТОГОВ ПРОВЕДЕННОЙ РАБОТЫ В СФЕРЕ МОЛОДЕЖНОЙ ПОЛИТИКИ И МЕР ПО ВСЕСТОРОННЕЙ ПОДДЕРЖКЕ МОЛОДЕЖИ.
На встрече президент подчеркнул важность обеспечения того, чтобы школы, колледжи, технические институты, университетские спортивные залы и библиотеки, стадионы и бассейны обслуживали молодежь района. В нашем институте постоянно обеспечивается выполнение этих задач. Летняя спортивная площадка нашего института, информационно-ресурсный центр переполнены молодежью микрорайонов «Джалалиддин Мангуберди», «Мустакилик», «Умид» , которые расположены вблизи территории вуза.