UrDPI VA INTELLEKTUAL MULK MARKAZI O'RTASIDA MEMORANDUM IMZOLANDI
Bugun Xorazm viloyati Adliya boshqarmasida Geografik ko'rsatkichlar bo'yicha Respublika anjumani bo'lib o'tdi. Anjuman doirasida Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazi davlat muassasasi direktori B.Sagdullayev va Urganch davlat pedagogika instituti rektori F.Madraximova o'rtasida memorandum imzolandi.
Memorandum doirasida UrDPIda Intellektual mulk markazi bilan hamkorlikda Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo'llab-quvvatlash markazi tashkil etilishi belgilandi.
Eslatib o'tamiz, joriy yilning aprel oyida UrDPIda Intellektual mulk markazi tomonidan oliy ta’lim va ilmiy-tadqiqot muassasalari xodimlarining intellektual mulk sohasidagi malakasini oshirish yuzasidan seminar-trening tashkil etilgan edi. Markaz intellektual mulk obyektlariga bo‘lgan huquqlarni muhofaza va himoya qilish sohasida yagona davlat siyosatini amalga oshiruvchi vakolatli davlat boshqaruvi organi hisoblanadi.

A MEMORANDUM WAS SIGNED BETWEEN URSPI AND THE INTELLECTUAL PROPERTY CENTER
Today, the Republican Conference on Geographical Indications was held in the Department of Justice of Khorezm region. Within the framework of the conference, a memorandum was signed between B. Sagdullayev, the director of the Intellectual Property Center under the Ministry of Justice, and F. Madrakhimova, the rector of the Urganch State Pedagogical Institute.
Within the framework of the memorandum, it was decided to establish a Technology and Innovation Support Center at UrSPI in cooperation with the Intellectual Property Center.
Let's remind that in April of this year, the Center for Intellectual Property organized a seminar-training on improving the skills of employees of higher education and research institutions in the field of intellectual property at UrSPI. The center is an authorized state management body that implements a unified state policy in the field of protection and protection of rights to intellectual property objects.