BUGUN, 27-IYUL KUNI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA ILK BITIRUVCHI MAGISTRLARNING BITIRUV TADBIRI BO'LIB O'TDI. BITIRUV TADBIRINI INSTITUT REKTORI FERUZA MADRAXIMOVA OCHIB BERDI. REKTOR BITIRUVCHILARNI O'Z SOHALARIDA ILMIY ISHLARNI DAVOM ETTIRISHLARIGA CHORLADI HAMDA ULARNING KEYINGI FAOLIYATIGA MUVAFFAQIYATLAR TILADI.
Bugun, 27-iyul kuni Urganch davlat pedagogika institutida ilk bitiruvchi magistrlarning bitiruv tadbiri bo'lib o'tdi. Bitiruv tadbirini institut rektori Feruza Madraximova ochib berdi. Rektor bitiruvchilarni o'z sohalarida ilmiy ishlarni davom ettirishlariga chorladi hamda ularning keyingi faoliyatiga muvaffaqiyatlar tiladi.
Bitiruv tadbirida sohaning yetuk professor-o'qituvchilari va magistrlarning ota-onalari, yaqinlari va farzandlari ishtirok etdilar.

СЕГОДНЯ, 27 ИЮЛЯ, В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОСТОЯЛСЯ ТОРЖЕСТВЕННЫЙ ВЫПУСК ПЕРВЫХ МАГИСТРОВ. ВЫПУСКНУЮ ЦЕРЕМОНИЮ ОТКРЫЛА РЕКТОР ИНСТИТУТА ФЕРУЗА МАДРАХИМОВА. РЕКТОР ПРИГЛАСИЛ ВЫПУСКНИКОВ ПРОДОЛЖИТЬ НАУЧНУЮ РАБОТУ ПО СВОИМ НАПРАВЛЕНИЯМ И ПОЖЕЛАЛ УСПЕХОВ В ДАЛЬНЕЙШЕЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ.
Сегодня, 27 июля, в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялся торжественный выпуск первых магистров. Выпускную церемонию открыла ректор института Феруза Мадрахимова. Ректор пригласил выпускников продолжить научную работу по своим направлениям и пожелал успехов в дальнейшей деятельности.
В выпускном вечере приняли участие старшие профессора и преподаватели отрасли, а также родители, родственники и дети магистров.
Для информации, в УрГПИ в летнем семестре закончили обучение 18 магистров, в зимнем семестре ожидается выпуск еще 28.