Xabaringiz bor, respublikamiz bo'ylab yoshlarning yozgi ta'til kunlarini maroqli o'tkazish hamda yosh iste'dod egalarini kashf etish maqsadida "Chilla – iste'dodlar mavsumi" loyihasi o'tkazilmoqda.
Shu qatori Xorazm viloyatida ham “Amir Temur” istirohat bog‘ida “Chilla - iste’dodlar mavsumi” loyihasi doirasida yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli o'tkazish maqsadida bir qator madaniy tadbirlar tashkil qilinmoqda.
Loyiha doirasida modalar namoyishi, yozgi kinoteatr namoyishi, oshpazlik mahorati yo‘nalishi, tasviriy san’at hamda yozgi chodirlar yarmarkalari tashkil qilindi.

URSPI TEAM IN "CHILLA TALENT SEASON"...
As you know, the project "Chilla - season of talents" is being held throughout our republic in order to enjoy the summer holidays of young people and to discover young talents.
In addition, a number of cultural events are being organized in the "Amir Temur" recreational park in the Khorezm region within the framework of the "Chilla - talent season" project in order to meaningfully spend the free time of young people.
Within the framework of the project, a fashion show, a summer cinema show, a cooking course, fine arts and summer tent fairs were organized.