MAHALLA YOSHLARIGA E'TIBOR
Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova tomonidan o'ziga biriktirilgan 17 nafar mahalla yoshlari va ularning oila a'zolaridan muntazam xabar olinmoqda.
Bugun, 8-avgust kuni institut rektori va bir guruh mas'ullar Xonqa tumani "Paxtakor" mahallasida istiqomat qiluvchi ro'yxatdagi yoshlarning holidan xabar oldilar.
Xususan, mahalla binosida o'tkazilgan uchrashuvda rektor Feruza Madraximova tomonidan yoshlarning muammolari tinglanib, ularni kasbga yo‘naltirish masalalari muhokama qilindi.
Shundan so'ng ularning ijtimoiy holatini yaxshilash va o‘z-o‘zini band etgan holda daromad topishiga ko‘maklashish maqsadida yoshlarning xonadonlariga borib, moddiy ko'mak berildi.

ВНИМАНИЕ К МОЛОДЁЖИ РАЙОНА
Ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова регулярно получает отчеты от 17 молодёжи района и членов их семей .
Сегодня, 8 августа, ректор института и группа чиновников получили информацию о состоянии включенных в список молодых людей, проживающих в микрорайоне "Пахтакор" Ханкайского района.
В частности, на встрече, прошедшей в микрорайоне, ректор Феруза Мадрахимова выслушала проблемы молодежи и обсудила вопросы направления ее в профессию.
После этого, чтобы повысить свой социальный статус и помочь им зарабатывать деньги, будучи занятыми, они ходили по домам молодых людей и оказывали финансовую помощь.