MARKAZIY OSIYO QO'SHNICHILIK, O'ZARO MANFAATLI HAMKORLIK VA BARQAROR TARAQQIYOT MAKONIGA AYLANMOQDA. MARKAZIY OSIYOGA ISHONCHNI QAYTARISHDA O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTI SHAVKAT MIRZIYOYEV YETAKCHILIK QILIB, O'ZINING SIYOSIY IRODASINI NAMOYON ETDI.
Markaziy Osiyo qo'shnichilik, o'zaro manfaatli hamkorlik va barqaror taraqqiyot makoniga aylanmoqda. Markaziy Osiyoga ishonchni qaytarishda O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev yetakchilik qilib, o'zining siyosiy irodasini namoyon etdi.
Bu bo'yicha Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova "O'zbekiston 24" va "Xorazm" telekanallariga intervyu berdi.

ЦЕНТРАЛЬНАЯ АЗИЯ СТАНОВИТСЯ МЕСТОМ ДОБРОСОСЕДСТВА, ВЗАИМОВЫГОДНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА И УСТОЙЧИВОГО РАЗВИТИЯ. ПРЕЗИДЕНТ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ШАВКАТ МИРЗИЁЕВ ВЗЯЛ НА СЕБЯ ИНИЦИАТИВУ ПО ВОССТАНОВЛЕНИЮ ДОВЕРИЯ В ЦЕНТРАЛЬНОЙ АЗИИ И ПРОЯВИЛ СВОЮ ПОЛИТИЧЕСКУЮ ВОЛЮ
Центральная Азия становится местом добрососедства, взаимовыгодного сотрудничества и устойчивого развития. Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев взял на себя инициативу по восстановлению доверия в Центральной Азии и проявил свою политическую волю.
Ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова дала интервью телеканалам «Узбекистан 24» и «Хорезм».