BOSH VAZIR O'RINBOSARI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIGA TASHRIF BUYURDI
Bugun, 24-avgust kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh vazir o'rinbosari Zulayho Mahkamova va Xorazm viloyati hokimi o‘rinbosari Nigora Kutlimuratovalar Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdi. Ularni institut rektori Feruza Madraximova rahbarligidagi jamoa kutib oldilar.
Hozirda institutda "Oila va gender" ilmiy-tadqiqot instituti mas'ullari tomonidan mahalla xotin-qizlar faollarining malakalarini oshirish seminar-treninglar bo’lib o’tmoqda.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 21-dekabrdagi "Oilalarni mustahkamlash va xotin-qizlarning faolligini oshirish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida"gi PQ-401-son qarorida Oila va xotin-qizlar qo'mitasi xodimlari, jumladan, mahalladagi xotin-qizlar faollarining alohida dastur asosida malakasini oshirib borish vazifasi yuklatilgan.

ВИЦЕ-ПРЕМЬЕР ПОСЕТИЛ УРГЕНЧСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ
Сегодня, 24 августа, заместитель Премьер-министра Республики Узбекистан Зулайхо Махкамова и заместитель акима Хорезмской области Нигора Кутлимуратова посетили Ургенчский государственный педагогический институт. Их приветствовала команда во главе с ректором института Ферузой Мадрахимовой.
В настоящее время в институте проводятся семинары и тренинги сотрудниками НИИ «Семья и гендер» по повышению квалификации местных женских активисток.
В постановлении Президента Республики Узбекистан от 21 декабря 2023 года «О дополнительных мерах по укреплению семьи и повышению активности женщин» № PQ-401 сотрудники Комитета семьи и женщин, в том числе женские активистки микрорайона, поставлена ​​задача повышения квалификации на основе отдельной программы.