UrDPIda "OILA VA GENDER" ILMIY-TADQIQOT INSTITUTI HAMDA VILOYAT OILA VA XOTIN-QIZLAR BOSHQARMASI MAS'ULLARI TOMONIDAN MAHALLA XOTIN-QIZLAR FAOLLARINING MALAKALARINI OSHIRISH SEMINAR-TRENINGLARIGA START BERILDI
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 21-dekabrdagi "Oilalarni mustahkamlash va xotin-qizlarning faolligini oshirish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risidagi PQ-401-son qarorida Oila va xotin-qizlar qo'mitasi xodimlari, jumladan, mahalladagi xotin-qizlar faollarining alohida dastur asosida malakasini oshirib borish vazifasi yuklatilgan.
Shu munosabat bilan bugun Urganch davlat pedagogika institutiga O'zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo'mitasi huzuridagi "Oila va gender" ilmiy-tadqiqot instituti hamda viloyat hokimi o'rinbosari, Oila va xotin-qizlar boshqarmasi boshlig'i Nigora Kutlimurodova rahbarligida bir guruh mas'ullar tashrif buyurdilar.

В УРГПИ НИИ «СЕМЬЯ И ГЕНДЕР» И СОТРУДНИКИ ОБЛАСТНОГО УПРАВЛЕНИЯ СЕМЬИ И ЖЕНЩИН НАЧАЛИ СЕМИНАРЫ-ТРЕНИНГИ ПО ПОВЫШЕНИЮ КВАЛИФИКАЦИИ РАЙОННЫХ ЖЕНСКИХ АКТИВИСТОК.
В УРГПИ  НИИ «СЕМЬЯ И ГЕНДЕР» И СОТРУДНИКИ ОБЛАСТНОГО УПРАВЛЕНИЯ СЕМЬИ И ЖЕНЩИН НАЧАЛИ СЕМИНАРЫ-ТРЕНИНГИ ПО ПОВЫШЕНИЮ КВАЛИФИКАЦИИ РАЙОННЫХ ЖЕНСКИХ АКТИВИСТОК.
В постановлении Президента Республики Узбекистан от 21 декабря 2023 года № PQ-401 «О дополнительных мерах по укреплению семьи и повышению активности женщин» сотрудникам Комитета семьи и женщин в том числе поставлена ​​задача по улучшению навыки женских активисток микрорайона на основе отдельной программы.
В связи с этим сегодня Ургенчский государственный педагогический институт под руководством НИИ «Семья и гендер» при Комитете семьи и женщин Республики Узбекистан и заместителя акима области, заведующей отделом семьи и женщин Нигоры Посетили представители группы Кутлимуродовой.