URDPI TALABASI JAHON CHEMPIONI HAMDA USHBU OLTIN MEDAL EVAZIGA OʻZBEKISTON ONLAYN JADVALDA 67 DAVLAT ORASIDA 3-OʻRINGA KOʻTARILIB OLDI!
#xushxabar
#jahon_chempionati
#oltin_medal
Xabaringiz bor, 2-6-oktyabr kunlari Tojikiston poytaxti Dushanbe shahrida dzyudo bo‘yicha yoshlar o‘rtasida jahon chempionati bo‘lib o‘tmoqda.
Dunyoning 60 dan ortiq mamlakatidan 450 nafarga yaqin sportchi qatnashayotgan mazkur musobaqada O‘zbekiston terma jamoasi ham katta tarkibda ishtirok etmoqda.
Quvonarlisi, jamoamiz tarkibida ishtirok etayotgan Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yoʻnalishi talabasi Muhammadsodiq Sodiqov (-100 kg) jahon chempionligi uchun kechgan bellashuvda yaponiyalik Nozomu Mikigani taslim etdi hamda oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Muhammadsodiq Sodiqovning  OLTIN medali evaziga onlayn jadvalda 67 davlat orasida 3-oʻringa koʻtarilib oldik!
Isteʼdodli, mehnatsevar va fidoiy talabamizning hamisha Vatanimiz bayrogʻini koʻklarga koʻtarishiga ishonamiz hamda doimo omad va zafarlar yor boʻlishini tilab qolamiz!

Студент УрГПИ стал чемпионом мира и благодаря этой ЗОЛОТОЙ медали Узбекистан поднялся на 3 место среди 67 стран в онлайн-таблице!
#добрая_весть
#чемпионат_мира
#золотая_медаль
Как известно, 2-6 октября в Душанбе, столице Таджикистана, проходит молодёжный чемпионат мира по дзюдо.
В этих соревнованиях участвует и национальная сборная Узбекистана, где принимают участие около 450 спортсменов из более чем 60 стран мира.
К счастью, студент факультета физической культуры Ургенчского государственного педагогического института Мухаммадсадик Садиков (-100 кг), выступающий в нашей команде, в последних соревнованиях на первенство мира победил японца Нозому Микигу и завоевал золотую медаль.
Благодаря ЗОЛОТОЙ медали Мухаммадсадика Садикова мы поднялись на 3-е место среди 67 стран в онлайн-таблице!
Мы верим, что наш талантливый, трудолюбивый и самоотверженный студент всегда поднимет в небо флаг нашей страны и желаем ему удачи и побед!