XORIJDA ISTIQOMAT QILAYOTGAN VA OLIY TAʼLIM MUASSASASIDA TAHSIL OLISH ISTAGIDA BOʻLGAN HAMYURTLARIMIZ DIQQATIGA!
EʼLON!
Maʼlumki, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “2024/2025-o‘quv yili uchun davlat oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlari to‘g‘risida” 2024-yil 19-iyuldagi F–36-son farmoyishi bilan o‘zbek tili va adabiyoti, tarix, madaniyat, san’at va hunarmandchilik yo‘nalishlarida o‘qish istagini bildirgan, xorijda istiqomat qilayotgan yosh vatandoshlarimiz uchun 30 ta davlat granti ajratilgan.

Вниманию наших соотечественников, проживающих за рубежом и желающих учиться в высшем учебном заведении!
Объявление!
Известно, что постановлением Президента Республики Узбекистан «О параметрах государственного заказа на прием в государственные высшие учебные заведения на 2024/2025 учебный год» от 19 июля 2024 года № Ф-36 30 государственных выделены гранты для наших молодых соотечественников, проживающих за рубежом, изъявивших желание учиться в сферах узбекского языка и литературы, истории, культуры, декоративно-прикладного искусства.
Заявки на получение государственных грантов для наших соотечественников будут приниматься с 5 сентября по 20 октября 2024 года.