"YOSHLAR KORRUPSIYAGA YO‘Q DEYDI!" MAVZUSIDAGI INSHOLAR TANLOVIDA ISHTIROK ETING!
Urganch davlat pedagogika instituti talabalari o‘rtasida "Yoshlar korrupsiyaga yo‘q deydi!" mavzusida "Eng yaxshi insholar" tanlovi joriy yilning 8-11-sentabr kunlari o‘tkaziladi.
Tanlovning maqsadi yoshlarning korrupsiya bilan bog‘liq bilimlarini yanada oshirish hamda ularning iqtidorlarini namoyish qilishdan iborat.
Tanlovda ishtirok etgan talaba-yoshlar tomonidan chizilgan rasmlar institutning yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifiy bo‘limiga taqdim etilib, talaba-yoshlarning ijodiy ishlari hakamlar hay’ati tomonidan baholanadi.
Tanlov g‘oliblari quyidagi tartibda taqdirlanadi:
1-o‘rin: I darajali diplom va talabalar stipendiyasining 3 baravari miqdorida pul mukofoti;
2-o‘rin: II darajali diplom va talabalar stipendiyasining 2 baravari miqdorida pul mukofoti;
3-o‘rin: III darajali diplom va talabalar stipendiyasining 1 baravari miqdorida pul mukofoti.
Tanlovning 1-bosqichi fakultet kafedralari o‘rtasida o‘tkazilib, eng yaxshi insho egalari hisoblangan 10 nafar talaba-yoshlarga tanlovning institut bosqichida fakultet nomidan ishtirok etish uchun yo‘llanma beriladi.  2-bosqichda — tanlovning institut bosqichida g‘olib deb topilgan talaba-yoshlarga tanlovning respublika bosqichida ishtirok etish huquqi beriladi.

УЧАСТВУЙТЕ В КОНКУРСЕ ЭССЕ ПО ТЕМЕ «МОЛОДЕЖЬ ГОВОРИТ НЕТ КОРРУПЦИИ!»
«Молодежь говорит нет коррупции!» среди студентов Ургенчского государственного педагогического института. Конкурс «Лучшие эссе» пройдет 8-11 сентября этого года.
Цель конкурса – повысить знания молодежи о коррупции и продемонстрировать свои таланты.
Рисунки, нарисованные студентами и молодежью, участвовавшими в конкурсе, передаются в отдел молодежной работы, духовно-просветительской работы института, а творческие работы студентов и молодежи оцениваются жюри.
Победители конкурса будут награждены в следующем порядке:
1 место: диплом 1 степени и денежная премия в размере 3-кратной студенческой стипендии;
2 место: диплом II степени и денежная премия в размере 2-кратной студенческой стипендии;
3 место: диплом III степени и денежная премия в размере 1-кратной студенческой стипендии.
1 этап конкурса проводится между кафедрами факультета, и 10 студентам, признанным лучшими референтами, будет предоставлена ​​путевка для участия в институтском этапе конкурса от имени факультета.  На 2 этапе студентам, признанным победителями на институтском этапе конкурса, будет предоставлено право участия в республиканском этапе конкурса.