Xabaringiz bor, “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida elimiz ardog'idagi ijodkorlar: jurnalist, yozuvchi, shoir Zokir Xudoyshukurov, yozuvchi, shoira, tarjimon hamda 300 dan ortiq qo'shiqlar matni muallifi Kavsar Turdiyeva, shoira va olima, “Shuhrat” medali hamda “Do'stlik” ordeni sohibasi Sayyora To'ychiyevalar bilan Xonqa tumanidagi 3-son maktabda hamda UrDPIning Boshlang'ich ta'lim fakultetida uchrashuvlar bo'lib o'tdi.
Ushbu uchrashuvlardan so'ng ijodkorlar Urganch davlat pedagogika instituti mas'ullari bilan birgalikda institutga tashrif buyurdilar hamda iliq kutib olindilar.
Tashrif avvalida mehmonlar ma'rifatparvar bobolarimiz siymolarini aks ettirgan ma'rifat go'shasi - "Jadidlar bog'i"ga tashrif buyurdilar hamda "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida ko'chatlar ekdilar. Shuningdek, talabalar turar joyida yoshlar uchun yaratilgan shart-sharoitlar hamda OTM fayesida Tasviriy san'at va muhandislik grafikasi yo'nalishi talabalari tomonidan chizilgan suratlar ko'rgazmasi bilan ham yaqindan tanishdilar.

ДЕЛЮСЬ ПРОСВЕТЛЕНИЕМ...
Как известно, в рамках проекта «Разделяем просвещение» деятелями искусств нашей страны являются: журналист, писатель, поэт Закир Худойшукуров, писатель, поэтесса, переводчик и автор более 300 песенных текстов Кавсар Турдиева, поэтесса и ученый, «Шухрат» Были проведены встречи с обладательницей медали и ордена «Достлик» Сайёрой Тойчиевой в школе №3 Ханкайского района и на факультете начального образования УрГПИ.
После этих встреч деятели искусства вместе с руководством Ургенчского государственного педагогического института посетили институт и были тепло встречены.
В начале визита гости посетили уголок просветления – «Сад древностей» с изображением фигур наших просветленных дедов и посадили саженцы в рамках общенационального проекта «Зеленое пространство». Они также ознакомились с условиями, созданными для молодежи в студенческом общежитии и на выставке рисунков студентов факультета изобразительного искусства и инженерной графики факультета высшего образования.