Xabaringiz bor, “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida elimiz ardog'idagi ijodkorlar: jurnalist, yozuvchi, shoir Zokir Xudoyshukurov, yozuvchi, shoira, tarjimon hamda 300 dan ortiq qo'shiqlar matni muallifi Kavsar Turdiyeva, shoira va olima, “Shuhrat” medali hamda “Do'stlik” ordeni sohibasi Sayyora To'ychiyevalar
Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdilar.
Institut hududi va unda yoshlar uchun yaratilgan imkoniyat va shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishilgach, ijodkorlar va talabalar uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv chin ma'noda ijod bayramiga aylandi. Unda ijodkorlarimizning ijod va ilm yo'llari haqida batafsil ma'lumotlar berildi, ularning ijodidan eng sara durdonalar tinglandi, hayot saboqlari tinglandi.

ДЕЛЮСЬ ПРОСВЕТЛЕНИЕМ...
Как известно, в рамках проекта «Разделяем просвещение» деятелями искусств нашей страны являются: журналист, писатель, поэт Закир Худойшукуров, писатель, поэтесса, переводчик и автор более 300 песенных текстов Кавсар Турдиева, поэтесса и ученый, "Шухрат" Сайёра Тойчиевалар, обладатель медали и ордена "Достлик"
Они посетили Ургенчский государственный педагогический институт.
После ознакомления с территорией института, возможностями и условиями, созданными для молодежи, была организована встреча художников и студентов.
Встреча поистине стала праздником творчества. В нем была дана подробная информация о путях творчества и науки наших художников, выслушаны лучшие шедевры из их произведений, выслушаны жизненные уроки.