Xabaringiz bor, “Ma’rifat ulashib” loyihasi doirasida elimiz ardog'idagi ijodkorlar: jurnalist, yozuvchi, shoir Zokir Xudoyshukurov, yozuvchi, shoira, tarjimon hamda 300 dan ortiq qo'shiqlar matni muallifi Kavsar Turdiyeva, shoira va olima, “Shuhrat” medali hamda “Do'stlik” ordeni sohibasi Sayyora To'ychiyevalar
Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdilar.
Institut hududi va unda yoshlar uchun yaratilgan imkoniyat va shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishilgach, ijodkorlar va talabalar uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv chin ma'noda ijod bayramiga aylandi. Unda ijodkorlarimizning ijod va ilm yo'llari haqida batafsil ma'lumotlar berildi, ularning ijodidan eng sara durdonalar tinglandi, hayot saboqlari tinglandi.

#Creativity_festival
As we know, within the framework of the “Sharing the Enlightement” project Urgench State Pedagogical Institute was visited by: journalist, writer, poet Zakir Khudoishukurov, writer, poet, translator and author of texts of more than 300 songs Kavsar Turdieva, poet and scientist, winner of the "Shukhrat" medal and the "Do`stlik" Order Sayyora Toychieva.
After getting acquainted with the territory of the institute and the opportunities and conditions created there for young people, a meeting of creative people and students was organized.
The meeting became a real celebration of creativity. It detailed the creativity and path to knowledge of our creators, heard the most vivid masterpieces and shared life lessons.