Xabaringiz bor, Urganch davlat pedagogika institutiga Rossiya Federatsiyasi Povoljya davlat jismoniy tarbiya, sport va turizm universiteti “Jismoniy madaniyat” kafedrasi professori, pedagogika fanlari doktori Zotova Firuza Raxmatullovna tashrif buyurgan edi hamda “Jismoniy madaniyat” kafedrasi mudiri O‘ktam Matnazarov hamrohligida institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Diyorjon Abdullayev, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Umarbek Sheripov, Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig‘i Jaloliddin Sa’dullayevlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tgan edi.
Uchrashuv davomida o‘quv, akademik va ilmiy sohalarda hamkorliklarni yanada kengaytirish, xususan, hamkorlikda ilmiy materiallar chop qilish, ta’lim sohasida o‘zaro tajribalar almashish, ilmiy dastur va loyihalarni tashkillashtirish kabi bir qator masalalar yuzasidan o‘zaro fikr-mulohazalar almashilgan edi.
Professor bir oy davomida institutimizning “Jismoniy madaniyat” yo‘nalishi talabalariga dars mashg‘ulotlarini oflayn va onlayn tarzda olib borilishi rejalashtirilgan. Ta'kidlash lozimki, darslar talaba-yoshlar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilinmoqda hamda ular mutaxassislik fanlridan bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lish bilan bir qatorda rus tilidan ham bilimlarini oshirib bormoqdalar.

UrSPI STUDENTS WILL BE TAUGHT BY A RUSSIAN PROFESSOR
As you know, Urgench State Pedagogical Institute was visited by Professor of the Department of Physical Culture of Volga Region State University of Physical Culture, Sports and Tourism of the Russian Federation, Doctor of Pedagogical Sciences Zotova Firuza Rakhmatullovna accompanied by the head of the Department of Physical Culture Oktam Matnazarov, Vice-rector for Research and Innovation of the Institute Diyorjon Abdullayev, Vice-rector for Academic Affairs Umarbek Sheripov, together with the head of the Department of International Cooperation Jaloliddin Sadullayev was organized a meeting.
During the meeting, an exchange of views took place on a number of issues related to the further expansion of cooperation in the educational, academic and scientific fields, in particular, the publication of joint scientific materials, the exchange of experience in the field of education, the organization of scientific programs and projects.
The professor has planned a month-long course of classes for students of the “Physical Culture” direction of our institute, both offline and online. It should be noted that classes are accepted with great interest by students who not only acquire knowledge and skills in special subjects, but also improve their knowledge of the Russian language.