AYNI DAMDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “FAN, TEXNIKA VA KASBIY TA’LIMDA INNOVATSION TEXNOLOGIYALAR: MUAMMO VA YECHIMLAR” MAVZUSIDAGI RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMANI BO‘LIB O‘TMOQDA.
Ayni damda Urganch davlat pedagogika institutida “Fan, texnika va kasbiy ta’limda innovatsion texnologiyalar: muammo va yechimlar” mavzusidagi respublika ilmiy-amaliy anjumani bo‘lib o‘tmoqda.
Anjumanini institut rektori, pedagogika fanlari doktori Feruza Madraximova ochib berdi. Aniq va amaliy fanlar fakulteti tashkilotchiligida bo‘lib o‘tayotgan anjumanda Urganch davlat universiteti, Buxoro davlat universiteti, Buxoro davlat pedagogika instituti, Navoiy davlat pedagogika institutining professor-o‘qituvchilari, doktorantlari va magistrlari ishtirok etmoqdalar.

В НАСТОЯЩИЙ МОМЕНТ В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ ПРОХОДИТ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «ИННОВАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ В НАУКЕ, ТЕХНИКЕ И ПРОФЕССИОНАЛЬНОМ ОБРАЗОВАНИИ: ПРОБЛЕМЫ И РЕШЕНИЯ».
В настоящий момент в Ургенчском государственном педагогическом институте проходит республиканская научно-практическая конференция «Инновационные технологии в науке, технике и профессиональном образовании: проблемы и решения».
Конференцию открыла ректор института, доктор педагогических наук Феруза Мадрахимова. В конференции, организованной факультетом точных и прикладных наук, принимают участие профессора, докторанты и магистры Ургенчского государственного университета, Бухарского государственного университета, Бухарского государственного педагогического института, Навоийского государственного педагогического института.