UrDPI TALABASI “TIL BILIMDONLARI” RESPUBLIKA TANLOVIDA 1-O'RINNI EGALLAB, 8 MILLION SO'M EGASI BO'LDI
UrDPI talabasi “Til bilimdonlari” Respublika tanlovida 1-o'rinni egallab, 8 million so'm egasi bo'ldi.
O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 35 yilligi hamda “O‘zbek tili bayrami kuni” munosabati bilan tashkil etilgan “Til bilimdonlari” respublika tanlovi o‘z nihoyasiga yetdi. Final bosqichining yakuniy natijalariga ko‘ra Urganch davlat pedagogika instituti talabasi Ro‘zmetova Barchinoy Lochinbek qizi 1-o'rinni egalladi.
2-o‘rin: Baratova Sarvinoz Sherbek qizi – ToshDO‘TAU talabasi;
3-o‘rin: Ulashova Dinara Mirvoxid qizi – QarDU talabasi;
4-o‘rin: Abdullayeva Nargis Farhod qizi – SamDCHTI talabasi;
5-o‘rin: Djumayeva Baxtiniso Turakulovna – TerDPI talabasi egalladi.
Tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan diplom va 1-o‘ringa 8 million so‘m taqdim etildi.

THE UrSPI STUDENT TOOK 1ST PLACE IN THE REPUBLICAN COMPETITION ”LANGUAGE EXPERTS" AND BECAME THE OWNER OF 8 MILLION SOUMS
The UrSPI student took 1st place in the republican competition ”Language experts" and became the owner of 8 million soums
The Republican contest ”Language experts”, organized on the occasion of the 35th anniversary of the granting of the status of the state language to the Uzbek language and the “Holiday of the Uzbek language”, ended. According to the final results of the Final stage, a student of Urgench State Pedagogical Institute Rozmetova Barchinoy Lochinbek qizi took 1st place.
2nd place: Baratova Sarvinoz Sherbek qizi -Student Of TSUULL;
3rd place: Ulashova Dinara Mirvakhid qizi -Student Of QarSU;
4th place: Abdullayeva Nargis Farhad qizi -SamSFLI student;
5th place: Djumayeva Bakhtiniso Turakulovna – a student of TerSPI took over.
The winners of the competition were awarded diplomas and 1st place 8 crore by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.