UrDPIDA “SOG‘LOM OILA, SOG‘LOM TURMUSH TARZI” MAVZUSIDA TALABA-QIZLAR BILAN UCHRASHUV TASHKIL ETILDI.
UrDPIda “Sog‘lom oila, sog‘lom turmush tarzi” mavzusida talaba-qizlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Bugun, 25-noyabr sanasida Fuqarolik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash markazi Xorazm viloyati bo‘limi rahbari S.Erjanova, Bolalar va oilalarni qo‘llab-quvvatlash assotsiatsiyasi Xorazm viloyati hududiy bo‘linmasi raisi K.Sobirova ishtirokida “Sog‘lom oila, sog‘lom turmush tarzi” mavzusida talaba-qizlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida qizlarni turmushga tayyorlash, jamiyatda xotin-qizlarning o‘rni va rolini oshirish, sog‘lom oila va sog‘lom turmush tarzi, fuqarolik tashabbuslarini hamda oilalarni qo‘llab-quvvatlash borasida ma'lumotlar berildi. Uchrashuvni institut birinchi prorektori U.Xo‘jamurodov ochib berdi, shuningdek, Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi S.Raximova, Aniq va amaliy fanlar fakulteti dekan maslahatchisi A.Raximovalar ham mavzu yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.

A MEETING WITH FEMALE STUDENTS WAS ORGANIZED IN UrSPI ON THE TOPIC "HEALTHY FAMILY, HEALTHY LIFESTYLE".
A meeting with female students was organized in UrSPI on the topic "Healthy family, healthy lifestyle"
Today, on November 25, with the participation of S.Erjanova, head of the Khorezm region branch of the Center for the Support of Civil Initiatives, and K.Sobirova, the chairman of the Khorezm region regional division of the Children and Family Support Association, on the topic of "Healthy family, healthy lifestyle" a meeting with female students was organized.
During the meeting, information was given on preparing girls for marriage, increasing the place and role of women in society, healthy family and healthy lifestyle, civic initiatives and supporting families. The meeting was opened by the first vice-rector of the institute, U.Xojamurodov, and also the chairman of the Women's Advisory Council, S. Rakhimova, and the adviser of the dean of the Faculty of Exact and Applied Sciences, A. Rakhimova, expressed their opinions on the topic.