Bugun, 28-noyabr sanasida Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi 4-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash avvalida Oliy attestatsiya komissiyasining xulosasiga ko‘ra ilmiy daraja va ilmiy unvon olgan professor-o‘qituvchilarga diplomlar topshirildi.
Kengash davomida “2024-yil — Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili” davlat dasturining institutdagi ijrosi, “4+2” dasturi asosida amaliyotlarning tashkil etilish jarayonlari, mustaqil izlanuvchilikka va tayanch doktoranturaga qabul yakunlari hamda sohaga oid boshqa qator masalalar yuzasidan hisobot va axborotlar tinglandi.

Сегодня, 28 ноября, состоялось 4-е заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нем приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова и члены Совета.
В начале заседания были вручены дипломы профессорам и преподавателям, получившим ученые степени и ученые звания согласно заключению ВАК.
В ходе заседания доложено о ходе реализации в институте государственной программы «2024 – Год поддержки молодежи и бизнеса», процессах организации стажировок по программе «4+2», результатах приема на независимые научные и фундаментальные исследования. докторантуре, а также ряд других вопросов, связанных с данной сферой и информацией.