UrDPI REKTORI "YIL AYOLI" MILLIY TANLOVINING VILOYAT BOSQICHI GʻOLIBI BOʻLDI
Bugun Xiva shahridagi "Farovon" mehmonxonasida "Yil ayoli" milliy tanlovining Xorazm viloyat bosqichi gʻoliblarini taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi. Tadbirda viloyat hokimi oʻrinbosari Nigora Kutlimuratova ishtirok etdi va gʻoliblarni taqdirladi.
Tanlovda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova 1-oʻrinni qoʻlga kiritib, Xorazm viloyati boʻyicha "Yil ayoli" boʻldi va Respublika bosqichiga yoʻllanma oldi.
"Yil ayoli" tanlovi yurtimizning rivojlanishiga hissa qoʻshib kelayotgan, yuksak maʼnaviyatli, oilada farzand tarbiyasida ibrat boʻlishi bilan birga faoliyat koʻrsatayotgan tashkilot nufuzini oshirishda faol ishtirok etayotgan xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash maqsadida tashkil etiladi.

РЕКТОР УрГПИ СТАЛА ПОБЕДИТЕЛЬНИЦЕЙ РЕГИОНАЛЬНОГО ЭТАПА РЕСПУБЛИКАНСКОГО КОНКУРСА «ЖЕНЩИНА ГОДА».
Сегодня в гостинице «Фаровон» в Хиве состоялась церемония награждения победителей Хорезмского областного этапа национального конкурса «Женщина года». В мероприятии приняла участие заместитель хакима области Нигора Кутлимуратова, которая наградила победителей.
Ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова заняла 1 место на конкурсе, стала «Женщиной года» в Хорезмской области и прошла в республиканский этап.
Конкурс «Женщина года» организован для поддержки женщин, вносящих вклад в развитие нашей страны, высокодуховных, являющихся примером для подражания в воспитании детей в семье, активно участвующих в повышении репутации организация.