UrDPINING 2 NAFAR TALABASI “NAVOIY” NOMLI DAVLAT STIPENDIYASI HAMDA 1 NAFAR TALABASI “ISLOM KARIMOV” NOMLI DAVLAT STIPENDIYASIGA MUNOSIB DEB TOPILDI
UrDPIning 2 nafar talabasi  “Navoiy” nomli davlat stipendiyasi hamda 1 nafar talabasi “Islom Karimov” nomli davlat stipendiyasiga munosib deb topildi
Urganch davlat pedagogika instituti Boshlang‘ich taʼlim fakulteti talabasi Xusniya Otaboyeva va Filologiya va tarix fakulteti talabasi Gulasal SalayevaNavoiy” nomli davlat stipendiyasi hamda Filologiya va tarix fakulteti talabasi Malika MatkarimovaIslom Karimov” nomli davlat stipendiyasiga munosib deb topildi.
Ma’lumot uchun, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 11-dekabrdagi 464-sonli buyrug‘iga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari sovrindorlari e’lon qilindi.
Iqtidorli talabalarimizni va ularning ustozlarini ushbu e'tirof bilan samimiy muborakbod qilamiz hamda yoshlarimizning yana ham o'z ustida ishlashga, tinimsiz izlanishga va bundan-da yuqori cho'qqilarni zabt etishlariga tilakdoshmiz!

2 STUDENTS OF URSPI WERE RECOGNIZED AS WORTHY OF THE “NAVOI” STATE SCHOLARSHIP AND 1 STUDENT AS WORTHY OF THE “ISLOM KARIMOV” STATE SCHOLARSHIP.
2 students of UrSPI were recognized as worthy of the “Navoi” state scholarship and 1 student as worthy of the “Islom Karimov” state scholarship.
Urgench State Pedagogical Institute, a student of the Faculty of Primary Education, Xusniya Otaboyeva and a student of the Faculty of Philology and History, Gulasal Salayeva were recognized as worthy of the “Navoi” state scholarship, and Malika Matkarimova, a student of the Faculty of Philology and History, was recognized as worthy of the “Islom Karimov” state scholarship.
For your information, in accordance with the decree of the Minister of Higher Education, Science and Innovations No 464 dated December 11, 2024, the laureates of the state scholarships named after the President of the Republic of Uzbekistan and were announced.
We sincerely congratulate our talented students and their teachers on this recognition and wish our young people to continue working on themselves, tirelessly research and reach even higher heights!