UrDPINING 2 NAFAR TALABASI “NAVOIY” NOMLI DAVLAT STIPENDIYASI HAMDA 1 NAFAR TALABASI “ISLOM KARIMOV” NOMLI DAVLAT STIPENDIYASIGA MUNOSIB DEB TOPILDI
UrDPIning 2 nafar talabasi  “Navoiy” nomli davlat stipendiyasi hamda 1 nafar talabasi “Islom Karimov” nomli davlat stipendiyasiga munosib deb topildi
Urganch davlat pedagogika instituti Boshlang‘ich taʼlim fakulteti talabasi Xusniya Otaboyeva va Filologiya va tarix fakulteti talabasi Gulasal SalayevaNavoiy” nomli davlat stipendiyasi hamda Filologiya va tarix fakulteti talabasi Malika MatkarimovaIslom Karimov” nomli davlat stipendiyasiga munosib deb topildi.
Ma’lumot uchun, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 11-dekabrdagi 464-sonli buyrug‘iga binoan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalari sovrindorlari e’lon qilindi.
Iqtidorli talabalarimizni va ularning ustozlarini ushbu e'tirof bilan samimiy muborakbod qilamiz hamda yoshlarimizning yana ham o'z ustida ishlashga, tinimsiz izlanishga va bundan-da yuqori cho'qqilarni zabt etishlariga tilakdoshmiz!

2 СТУДЕНТА УРГПИ ПРИЗНАНЫ ДОСТОЙНЫМИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СТИПЕНДИИ ИМЕНИ «НАВОИ» И 1 СТУДЕНТ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СТИПЕНДИИ ИМЕНИ «ИСЛАМ КАРИМОВ»
2 студента УрГПИ признаны достойными государственной стипендии имени «Навои» и 1 студент государственной стипендии имени «Ислам Каримов»
Студентка факультета начального образования Ургенчского государственного педагогического института Хусния Отабоева и студентка филолого-исторического факультета Гуласал Салаева удостоены государственной стипендии «Навои», а студентка факультета филологии Малика Маткаримова филологии и истории, удостоена государственной стипендии «Ислам Каримов».
Для информации, в соответствии с приказом Министра высшего образования, науки и инноваций № 464 от 11 декабря 2024 года объявлены лауреаты государственных стипендий имени Президента Республики Узбекистан.
Мы искренне поздравляем наших талантливых студентов и их преподавателей с этим признанием и желаем нашей молодежи продолжать работать над собой, постоянно искать и достигать еще более высоких высот!